از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

معرفی مدل های مختلف ایرپاد

معرفی مدل های مختلف ایرپاد
معرفی مدل های مختلف ایرپاد

مدل های مختلف ایرپاد

اپل، در حال حاضر، چهار مدل airpod میسازد. این چهار دسته شامل ایرپاد اپل سری 2، سری 3، پرو و ایرپاد مکس هستند. شناسایی تفاوت این ایرپاد ها و امکانات آنها میتواند، راهنمای خوبی برای خریدشان باشد.

پاسخ این سوال که کدام یک از این ایرپاد ها برای شما مناسب است؛ به بودجه و انتظارات شما از ایرپاد، بستگی دارد. در حال حاضر، قیمت گرانترین ایرپاد، یعنی ایرپاد مکس اپل، بیش از چهار برابر ارزان ترین مدل آن، یعنی ایرپاد اپل سری 2 است. همچنین، باید شرایط استفاده از ایرپاد، مانند مجاورت یا عدم مجاورت آن با آب و رطوبت را نیز در نظر داشته باشید.

در این مقاله، انواع مختلف ایرپاد اپل را مرور کرده و تفاوت آنها را از نظر ظاهری و فنی شرح میدهیم. در صورتیکه قصد خرید یا تعویض ایرپاد خود را دارید، این مقاله به شما کمک خواهد کرد.

مقدمه ای بر انواع مختلف ایرپاد اپل

ایرپاد اپل، یکی سازگار ترین لوازم جانبی محصولات اپل است. پیش از معرفی این چهار ایرپاد، بهتر است شباهت های آنها را شرح دهیم. همه این هدفونهای بیسیم، اساس عملکرد مشابهی دارند. بسیاری از قطعات نیز در آنها یکسان هستند. نمونه این قطعات که اصلیترین آنها هم هست، چیپست است که در آنها H1 است. این چیپست، قابلیت جفت شدن (Pairing) بسیار سریع با آیفون و کنترل های Hey Siri را بدون هندزفری، فراهم میکند.

مدلهای گران تر اما ظاهر و تناسبات بدنه متفاوتی دارند. همچنین، آپشن ها نیز در آنها بیشتر میشود. نمونهای از این آپشن ها شارژ بی سیم و حذف نویز فعال هستند. شکی نیست که مدل های گران تر و جدید تر کیفیت صدای بهتری هم دارند.

گذشته از قیمت ایرپاد اپل اصل در کشور ما و مسائلی که آن را تحت تاثیر قرار میدهد، قیمت پایه اپل برای مدل های مختلف ایرپاد نیز بسیار متفاوت است. در حال حاضر، یعنی دسامبر 2021، قیمت پایه ایرپاد نسل 2 اپل با 129 دلار، 50 دلار ارزان تر از ایرپاد نسل 3 با قیمت 179 دلار است. ایرپاد پرو 70 دلار گران تر از نسل 3 و معادل 249 دلار است. قیمت ایرپاد مکس نیز با 549 دلار بیش از دو برابر ایرپاد پرو اپل است.

ایرپاد اپل نسل 2

این ایرپاد پایهای، مانند ایرپاد اپل سری 1 که دیگر تولید نمیشود، بهصورت یک ساقه ی نازک، طراحی شده است. با توجه به اینکه فاقد ویژگیهایی مانند حذف نویز، شفافیت صدا و همچنین پشتیبانی از صدای فضایی است، قیمت ارزان تری نسبت به دیگر airpod های اپل دارد. لازم به ذکر است که شفافیت صدا قابلیتی است که درست برعکس حذف نویز عمل کرده و باعث میشود صداهای محیطی به شکلی طبیعی و واضح شنیده شوند.

خود این ایرپاد نیز انواع گوناگونی دارد که برخی از آن ها قابلیت شارژ بیسیم را هم فراهم میکنند. البته، برای خرید چنین ایرپادی، باید قطعا هزینه بیشتری پرداخت کرد. این هزینه توسط خود اپل 30 دلار در نظر گرفته شده است. دیگر قابلیت این ایرپاد اپل هم پشتیبانی از جفتسازی سریع با آیفون، کنترل های صوتی Hey Siri و به اشتراک گذاری صدا است.

از معایب ایرپاد اپل نسل دو، در برابر دیگر مدلها عدم مقاومت آن در برابر تعریق و آب است. ایرادی که میتواند برای ورزشکاران، استفاده از آن در فصل تابستان و زیر باران محدود کننده باشد. این ایرپاد، همچنین، ویژگی صدای EQ تطبیقی را نیز ندارد. این قابلیت، صدای خروجی از هدفون را مطابق با آناتومی گوش کاربر تنظیم میکند. به این ترتیب او صدا را طبیعی تر خواهد شنید و آسیبهای وارد شده به گوش نیز کاهش خواهد یافت.

یکی از ویژگی های خوبی که ایرپاد نسل 2 اپل دارد، این است که با آیفون ها و دستگاه های قدیمیتر اپل، به خوبی سازگار میشود. امکانی که در نسلهای جدیدتر، محدود شده است. به این معنی که نسلهای جدید airpod اپل را تنها میتوان با دستگاه های جدید، سازگار کرد.

ایرپاد اپل سری 3

این محصول اپل در مقایسه با ایرپاد نسل 2 قابلیت های بیشتری دارد. airpod اپل نسل 3 از قابلیت صدای فضایی و شارژ بی سیم در همه انواع خود، بهره میبرد. صدای فضایی، باعث میشود که صدا زنده و با کیفیت سالن های آکوستیک تئاتر، شنیده شود. مقاومت ایرپاد نسل 3 در برابر تعریق و آب نیز برتری بزرگ آن، نسبت به ایرپاد های قدیمیتر محسوب میشود.

یکی از مهمترین ویژگیهای این airpod عمر باتری فوقالعاده بالای آن است. عمر این باتری، حدود شش ساعت است که در مقایسه با ایرپاد پرو با پنج ساعت و ایرپاد نسل دو با 4.5 ساعت، عملکرد بهتری دارد. از دیگر ویژگیهای ایرپاد اپل سری 3 میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پشتیبانی از صدای EQ تطبیقی
  • پشتیبانی از جفت سازی سریع آیفون، کنترل های صوتی Hey Siri و به اشتراک گذاری صدا
  • پشتیبانی از تکنولوژی MagSafe یا همان اتصال مغناطیسی به آیفون، بهمنظور شارژ

بااینحال، کمبود دو ویژگی باعث ‌میشود که بسیاری از افراد، به سراغ ایرپاد های نسل جدیدتر بروند. این دو ویژگی، حالت حذف نویز و شفافیت صدا و گوشواره سیلیکونی قابل تعویض، به منظور تنظیم بهتر قرارگیری ایرپاد در گوش، هستند.

ایرپاد اپل پرو

بهترین هدفونهای بی سیم و کوچکی که در بازار میتوان پیدا کرد، ایرپاد های اپل پرو هستند. صدای بسیار باکیفیت با قابلیت حذف نویز، اصلیترین ویژگی این ایرپاد اپل است. این ایرپاد از ویژگیهایی مانند صدای فضایی و Dolby Atmos پشتیبانی میکند که سبب شفافیت و طبیعی بودن هرچه بیشتر صدا میشوند.

شارژ بی سیم و پشتیبانی از تکنولوژی MagSafe نیز از ویژگیهای ایرپاد اپل پرو هستند. طراحی این ایرپاد، بهگونهای است که وارد عمق بیشتری از گوش ‌میشود. همچنین، گوشواره های سیلیکونی آن در سه اندازه مختلف، قابل تنظیم بوده و بنابر این، ایمنی آن بیشتر از انواع دیگر airpod است.

ایرپاد پرو، مانند دیگر نسلهای های ایرپاد اپل از جفتسازی سریع آیفون، کنترلهای صوتی Hey Siri و به اشتراکگذاری صدا پشتیبانی میکند. همچنین، در برابر آب و تعریق نیز مقاوم است.

شاید تنها نقطه ضعف این ایرپاد قیمت بسیار گران تر آن نسبت به نسل های پیش از خودش باشد.

ایرپاد مکس اپل

از آنجا که ابعاد، شکل ظاهری و قیمت این ایرپاد با دیگر ایرپاد های اپل بسیار متفاوت است آن را جزء ایرپاد های معمولی اپل حساب نمیکنند. ما نیز در این بخش، آن مفصل تر را معرفی میکنیم.

ویژگی های ظاهری ایرپاد اپل مکس

ایرپاد مکس با ابعاد 187.3*168.6*83.4 میلیمتر، نزدیک به شش برابر ایرپاد های معمولی اپل، حجم دارد. شکل ظاهری آن، بیشتر شبیه به هدفونهای استودیویی است. وزن آن نیز حدود 384.8 گرم است.

برخلاف قیمت بالای این ایرپاد که معادل 549 دلار است، در برابر آب و تعریق مقاوم نیست و بنابراین، استفاده از آن در هنگام ورزش یا زیر باران، توصیه نمیشود. با این وجود، این airpod از استیل ضد زنگ ساخته شده است. عاملی که باعث افزایش وزن آن در برابر ایرپاد های کوچکتر پلاستیکی نیز شده است.

یکی از محاسن این airpod تنوع رنگ آن است. ایرپاد های کوچک و معمولی اپل، تنها در رنگ سفید، عرضه شدهاند. این در حالی است که ایرپاد اپل مکس در رنگ های متنوعی مانند نقرهای، خاکستری، آبی آسمانی، صورتی و سبز، قابل خریداری است.

ویژگی های عملکردی

چیپست ایرپاد مکس مانند دیگر انواع ایرپاد اپل: H1 است. با این تفاوت که برای هر گوشی، یک چیپست دارد. به کار رفتن دو چیپست در این ایرپاد، باعث میشود که باس صدا در گوش بیشتر شود. کیفیت صدای ایرپاد مکس، شامل تمام ویژگی های ایرپاد پرو است. صدای فضایی، شفافیت و قابلیت تطبیق صدای EQ ازجمله این قابلیتها هستند.

مکث، پخش و پاسخ دادن به تماس تلفنی، مانند ایرپاد های نسل 3 و پرو تنها با یک کلیک انجام ‌میشود. این در حالی است که دو بار کلیک برای پرش به جلو و سه بار برای پرش به عقب در این ایرپاد اپل در نظر گرفته شده است.

قابلیت فوق العاده ایرپاد مکس، میکروفونهای آن است. این ایرپاد از هشت میکروفون برای حذف فعال نویز و سه میکروفون برای دریافت صدا استفاده میکند. این تعداد میکروفون، ضامن کیفیت انتقال صوت بالای این وسیله هستند.

دوام باتری این ایرپاد اپل نیز قاعدتا بسیار بیشتر از ایرپاد های معمولی و معادل 20 ساعت است. اپل، مدعی است که با پنج دقیقه شارژ این ایرپاد، میتوان تا 1.5 ساعت از آن در حالت پخش موسیقی استفاده کرد.

نگاهی کوتاه به انواع ایرپاد اپل

محبوبیت ایرپاد ها با توجه به بی سیم بودنشان، بسیار زیاد شده است. با خارج شدن ایرپاد اپل سری 1 از چرخه تولید، این شرکت اکنون، چهار دسته ایرپاد را به بازار ارائه ‌میدهد. این ایرپاد ها شامل ایرپاد اپل سری 2، ایرپاد سری 3، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس هستند.

قابلیتها و قیمت این ایرپاد ها به ترتیب افزایش ‌می یابد. ازجمله این قابلیتها میتوان به ضد آب بودن نسل 3 و ایرپاد پرو و قابلیت حذف نویز یا شفاف کردن آن در همه ایرپاد ها به جز airpod نسل دو اپل اشاره کرد.

در نهایت، باید گفت که انتخاب از بین انواع ایرپاد اپل ، باید با توجه به بودجه، دیگر دستگاه هایی که قرار است با آنها جفت شوند، امکانات و نحوه استفاده کاربر انجام شود.

Amir Ali
سلام من امیر علی ام از سال ۹۸ توی حوزه ی سئو و تولید محتوا مشغول به کار شدم… وبسایت آی فیکس ایت رو ساپورت و پشتیبانی میکنم. محصولاتی که ما تعمیراتش رو براتون میذاریم اکثرا محصولات شرکت اپل مثل گوشی های آیفون ٫ انواع مک بوک ها ٫ انواع آی مک ها ٫ مک مینی و انواع سرفیس های شرکت مایکروسافت و … هستند. اگه دلتون میخواد خودتون تعمیر محصولاتتون رو یاد بگیرید پست های مارو دنبال کنید