از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

تعمیر پلی استیشن | تعمیرات پلی استیشن

کنسول های بازی نیز مانند هر وسیله برقی دیگری نیاز به مراقبت و نگه داری دارد،از این رو اگر دستگاه شما مدام روشن است و یا مدام با آن بازی میکنید،در صورتی که به درستی از آن نگه داری نکنید به زودی شاهد خرابی آن خواهید بود.
استفاده طولانی از کنسول بازی،نوسان برق،عدم تهویه مناسب محیط و… همه و همه دست به دست هم میدهند تا کنسول بازی شما دچار خرابی شود.
اما جای نگرانی نیست،ما در مرکز تعمیرات تخصصی iFixit علاوه بر تعمیرات تخصصی کنسول های بازی،آماده ارائه سرویس های ماهانه برای جلوگیری از خرابی دستگاه های شما نیز میباشیم.

استعلام رایگان قیمت تعمیرات پلی استیشن

  تعمیرات سخت افزاری کنسول بازی

  تعویض پاور
  تعمیر و تعویض برد
  ارتقاء هارد،ارتقاء رم 
  سرویس های دوره ای
  تعویض،فن،هارد و…

  تعمیرات نرم افزاری کنسول بازی

  بروز رسانی سیستم عامل
  نصب بازی
  رفع مشکلات نرم افزاری
  و…

  نمایندگی تعمیرات پلی استیشن ؛ پلی استیشن را کجا تعمیر کنیم؟

  اگر کنسول بازی شما دچار خرابی شد و نیاز داشتید تا پلی استیشن و یا ایکس باکس خود را تعمیر کنید،مطالعه این مطلب را به شما توصیه میکنیم.چرا که قبل از هرچیز باید بدانید شرکت سونی که سازنده دستگاه پلی استیشن میباشد،نمایندگی رسمی در کشور ایران ندارد،پس دقت کنید که فریب تبلیغات و افراد سود جو را نخورید.
  توصیه ما به شما مراجعه به مراکز تعمیرات کنسول بازی معتبر میباشد.دقت کنید بواسطه قیمت بالا کنسول های بازی،در صورتی که به افراد متخصص و یا مراکز معتبر مراجعه نکنید،تعمیر کنسول بازی شما میتواند هزینه بر شود.
  ما در مجموعه iFixit آماده ارائه خدمات مختلف در حوزه تعمیرات کنسول های بازی مختلف هستیم.شما میتوانید برای تعمیر پلی استیشن ، تعمیر دسته پلی استیشن و یا سایر کنسول های بازی به ما مراجعه کنید.

  کدام مدل های پلی استیشن قابل تعمیر هستند؟

  فرقی ندارد،متخصصین iFixit آمادگی تعمیر و سرویس انواع کنسول های بازی را به شما عزیزان دارند.

  خرابی های رایج در پلی استیشن

  دستگاه های playstaion یا بهتر بگویم کلیه کنسول های بازی بواسطه استفاده طولانی مدت و مداوم معمولا دچار خرابی های مختلفی میشوند.بخشی از این خرابی ها ریشه نرم افزاری دارد که با انجام چند تکنیک ساده قابل برطرف شدن هستن و بخشی دیگر بواسطه بروز مشکلات سخت افزاری.
  از طرفی دیگر کاربران کنسول های بازی معمولا هنگام بازی کردن دارای هیجان زیادی هستند و اغلب بخشی از هیجان خود را از طریق فشار دادن دکمه ها دسته های پلی استیشن و یا پرتاب کردن آن ها خالی میکنند.ما اینجا به رایج ترین مشکلات و خرابی های پلی استیشن اشاره خواهیم کرد.

  سرویس پلی استیشن ؛ راه حل نجات پلی استیشن از خرابی

  قبل از هرچیز به شما شدیدا توصیه میکنیم تا کنسول بازی خود را هر ۴۵ روز ( هر ۹۰ روز) بسته به استفاده خود آن را سرویس کنید.این سرویس توسط مراکز تعمیرات سخت افزار معمولا صورت میگیرد که شامل تمیز کردن محیط داخلی پلی استیشن و برد آن میباشد.

  نگه داری و مراقبت از پلی استیشن

  توصیه کارشنان سونی و متخصصین سخت افزار به کاربران دستگاه های پلی استشن،استفاده از این دستگاه ها در محیط و شرایط مناسب میباشد.
  این موضوع میتواند باعث شود تا طول عمر دستگاه شما افزایش یابد.

  • گردگیری منظم دستگاه و اتصالات آن
  • قرار دادن دستگاه در محیط با تهویه مناسب
  • استفاده نکردن مداوم و طولانی از دستگاه
  • استفاده از کابل های اورجینال
  • استفاده از محافظ برق
  • استفاده از اداپتور مناسب

  هنگ کردن پلی استیشن

  یکی دیگر از خرابی های رایج در دستگاه های پلی استیشن،هنگ کردن آن ها میباشد.چنانچه پلی استیشن شما هنگ کرد،کافیست تا مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. دستگاه خود را خاموش کنید و از برق بکشید
  2. تمام اتصالات مانند کابل HDMI و… را جدا کنید
  3. دستگاه خود را مجدد راه اندازی کنید

  دقت کنید اگر موارد بالا مشکل شما را حل نکرد باید دستگاه خود را ریست کنید.

  داغ شدن پلی استیشن

  اگر متوجه شدید تا دستگاه پلی استیشن شما بیش از اندازه داغ میشود،احتمالا برخی از قطعات سخت افزار دستگاه شما دچار خرابی شده.این مشکل میتواند بواسطه خرابی مین برد پلی استیشن یا چیپ آن باشد.در هر حال باید جهت عیب یابی و تعمیر پلی استیشن خود به مراکز تعمیرات سخت افزار مراجعه کنید.

  گیر کردن دیسک (سی دی) در پلی استیشن

  اگر سی دی در پلی استیشن گیر کرد،یا بعد از وارد کردن دیسک،به طور خودکار از کنسول خارح شد،احتمالا اپتیک(لنز) پلی استیشن شما دچار خرابی شده است.در بیشتر مواقع لنز دستگاه قابل تعمیر است اما ممکن است خرابی به گونه ای باشد که نیاز به تعویض لنز باشد.

  برای جلوگیری از خرابی لنز پلی استیشن به شما توصیه میکنیم تا حتما قبل از قرار دادن دیسک در دستگاه آن را به خوبی تمیز کنید.
  گرد و غبار یکی از اصلی ترین دلایل خرابی لنز دستگاه ها میباشد.

  خرابی برد پلی استیشن

  خرابی برد (مادربرد) پلی استیشن نیز مورد است که ممکن است با آن مواجه شوید،اگر هنگام بازی دستگاه شما خاموش شد،در بیشتر مواقع نشانه خرابی برد میباشد.
  از جمله دلایل خرابی برد playstaion میتوان به نوسان برق،ضربه.ریختگی مایعات و یا عدم سرویس دهی به موقع میباشد.

  پرش تصویر و قطع شدن صدا 

  در بیشتر مواقع قطع شدن تصویر،سیاه سفید شدن و یا پرش تصویر به واسطه خرابی کابل HDMI میباشد،توصیه ما به شما استفاده از کابل های اورجینال میباشد.اگر با تعویض کابل و نمایشگر(تلوزیون) همچچنان مشکل وجود داشت احتمال خرابی پورت HDMI دستگاه و یا برد دستگاه میباشد.

  مشکل نخواندن سی دی در پلی استیشن

  اگر لنز دستگاه شما سالم است،مشکل نخواندن و اجرا نشدن بازی با وجود قرار دادن دیسک در پلی استیشن بواسطه استفاده از سی دی های کپی میباشد.
  دستگاه های پلی استیشن به طور پیشفرض از دیسک های غیر اورجینال ساپورت نمیکنند،برای رفع این مشکل شما دو راه دارید

  1. استفاده از سی دی های اورجینال
  2. تغیر در سخت افزار پلی استیشن (در حقیقت با ایجاد برخی تغیرات در آی سی پلی استیشن میتوان کاری کرد تا دستگاه از دیسک های غیر اورجینال نیز ساپورت نماید)

  دقت کنید در صورتی که قصد دارید تا این قابلیت بر روی دستگاه شما فعال شود،حتما آن را در مراکز معتبر سخت افزار انجام دهید.

  خرابی آی سی بایوس پلی استیشن

  اگر دستگاه شما روشن شد اما هیچ گونه تصویری بر روی صفحه تلوزیون نداشتید(معمولا صدای کنسول فعال است) مشکل از خرابی آی سی بایوس دستگاه است.تنها راه رفع این مشکل تعویض این قطعه میباشد.

  خرابی دسته پلی استیشن

  خرابی دسته پلی استیشن به مراتب از خرابی خود دستگاه رایج تر است.چرا که هیجان افراد موقع بازی معمولا بر روی دسته تخلیه میشود.
  از جمله خرابی های رایج دسته های پلی استیشن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خراب شدن دکمه های دسته پلی استیشن
  • خراب شدن شوک دسته پلی استیشن
  • خرابی توپی دسته پلی استیشن
  • خرابی دکمه های R و L دسته پلی استیشن
  • خرابی سوکت شارژر دسته
  • خرابی باتری دسته پلی استیشن

  توصیه ما به شما برای افزایش طول عمر دسته پلی استیشن استفاده از محافظ سیلیکونی دسته و کنترل هیجانات میباشد.
  توجه کنید ضربه و صدمات فیزیکی مهم ترین دلیل خرابی دسته پلی استیشن میباشند.

  بیشتر بخوانید : تعمیر دسته پلی استیشن

  سایر مشکلات دستگاه های پلی استیشن

  مشکل اتصال به شبکه (اینترنت) : برای رفع این مشکل اتصالات شبکه (کابل شبکه) و یا تنظیمات شبکه در پلی استیشن را بررسی کنید.

  خرابی فن پلی استیشن : اگر دستگاه پلی استیشن شما خیلی داغ میشود و یا صدای خر خر از پلی استیشن میشنوید فن دستگاه شما خراب میباشد.

  روشن شدن چراغ در دستگاه های پلی استیشن: در پلی استیشن ۴ معمولا بروز خطا توسط روشن شدن چراغ قرمز رنگ نمایش داده میشد،و متن خطا.برای حل این مشکل باید کد خطا را بررسی کنید.

  سرویس تعمیرات پلی استیشن

  یکی از خدماتی که توسط متخصصین سخت افزار در مرکز تعمیرات سخت افزار iFixit انجام میشود،سرویس تعمیر پلی استیشن میباشد.شما میتوانید با ثبت درخواست مشاوره در اسرع وقت نسبت به تعمیر پلی استیشن یا سرویس آن اقدام کنید

  • علت خاموش شدن ناگهانی پلی استیشن چیست؟

   خرابی ناگهانی پلی استیشن دلایل مختلفی میتواند داشته باشد،خرابی پاور،خرابی برد،خرابی آی سی از جمله دلایل خرابی پلی استیشن میباشد

  • چرا پلی استیشن سی دی را نمیخواند؟

   خوانده نشدن دیسک علت های مختلفی میتواند داشته باشد،اورجینال نبود دیسک یکی از این دلایل است.یکی دیگر از علت های بروز این مشکل خرابی لنز میباشد.ممکن است شما با خطا CE-34878-0 نیز مواجه شوید که بیان کننده همین مشکل میباشد.در ابتدا دستگاه خود را از برق بکشید و سپس آن را مجدد وصل کنید.

  • لیست ارور های پلی استیشن

   در بسیاری از مواررد خطا ها و ارور های پلی استیشن بیان کننده علت و دلیل خرابی پلی استیشن میباشد،از این رو میتوانید از طریق صفحه کد ارورهای پلی استیشن علت خرابی را بیابید