از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

تعمیر پرینتر | تعمیرات تخصصی پرینتر

حتما برای شما هم پیش آمده است تا هنگام کپی گرفتن و یا پرینت گرفتن مطلبی،پرینتر شما یک صفحه خالی و یا یک صفحه سیاه و نصف نیمه به شما تحویل دهد.نگران نباشید،پرینتر شما نیاز به سرویس دارد،این سرویس در ساده ترین حالت میتواند شامل تعویض کاتریج شود و در برخی موارد نیز شامل تعویض قطعات سخت افزاری،در هر حال شما باید بدانید برای مدیریت هزینه های خود بهتر است دستگاه خود را متناسب با میزان استفاده از آن سرویس کنید.
ما در مجموعه iFixit با بهرگیری از کارشناسان خبره آماده ارائه انواع خدمات در حوزه دستگاه های چاپ و تکثیر به شما عزیزان میباشیم.
فرقی ندارد که پرینتر شما برای چه شرکتی است،کافیست تا با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

استعلام رایگان قیمت تعمیرات پرینتر

  تعمیرات سخت افزاری پرینتر

  تعویض برد پرینتر
  تعویض ال سی دی پرینتر
  تعویض کاتریج پرنتر
  سرویس دهی پرینتر
  تعمیر و تعویض قطعات پرینتر
  تعویض و تعمیر غلطک،پاور و…

  تعمیرات نرم افزاری پرینتر

  نصب داریور پرینتر
  ایجاد بستر پرینت اشتراکی
  ارتباط پرینتر با سایر برنامه ها
  و…

  تعمیر پرینتر

  پرینترها نیز همانند هر وسیله الکترونیکی دیگری مدتی پس از استفاده دچار استهلاک خواهند شد و به تعمیر نیاز پیدا می کنند. شاید برای شما پیش آمده باشد که پس از چند ماه متوجه شوید که دیگر کیفیت چاپ پرینتر همانند اول نیست و یا اینکه چاپ به کندی و همراه با صدا انجام می شود. برای جلوگیری از چنین مشکلاتی و پرداخت هزینه های فراوان برای تعویض قطعات پرینتر سرویس دوره ای آن ضروری است. اگر می خواهید با تعمیرات پرینتر بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

  چرا باید پرینتر خود را سرویس کنیم؟

  پرینتر از جمله لوازم الکترونیکی پر کاربرد است که ممکن است پس از مدتی کیفیت چاپ اولیه را نداشته باشد. برای آنکه مشکلات جزئی دستگاه بر طرف شود و یا اینکه به طور کامل از کار بیوفتد باید حتما سرویس دوره ای پرینتر انجام شود. زیرا در سرویس های دوره ای تمامی قطعات و اتصالات پرینتر و همچنین میزان تونر و کارتریج آن مورد کنترل و بررسی قرار می گیرد و در صورت وجود عیب در هر یک از قسمت ها توسط تعمیرکار تعمیر می گردد. البته در برخی از مواقع به علت شدت مشکل امکان تعمیر قطعه پرینتر وجود ندارد و باید تعویض آن پرداخت.

  شرکت ها و ارگان هایی که دارای چندین پرینتر هستند و روزانه استفاده فراوانی از این دستگاه دارند باید حتما به منظور کاهش هزینه های خود و خرید مجدد پرینتر به سرویس دوره ای پرینترهای خود بپردازند. البته برای این منظور نیازی به انتقال پرینترها به محل تعمیر نیست و سرویس کاران در محل حاضر می شوند.

  چگونه متوجه شویم که پرینتر به سرویس نیاز دارد؟

  علائم و نشانه های متعددی وجود دارد که می تواند نشان دهنده خرابی پرینتر و نیاز آن به سرویس دوره ای باشد. با مشاهده هر یک از این نشانه ها در پرینتر باید آن را جدی گرفت و به تعمیر پرینتر پرداخت. از جمله این نشانه ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • پرینتر دائما کاغذ را جمع می کند.
  • بر روی صفحات نقاط و خطوط سیاه رنگ مشاهده می شود.
  • صفحات چاپ شده کیفیت خوبی ندارند و واضح نیستند.
  • پرینتر برگه ها را چاپ نمی کند.
  • پرینتر روشن نمی شود.
  • پرینتر پیغام خطا می دهد.
  • برگه های پرینت شده کمرنگ هستند.

  مشکلات شایع در پرینترها

  همانطور که در بالا اشاره شد مشکلات بسیاری در پرینترها به وجود می آید که موجب می شود شما به تعمیر پرینتر نیاز پیدا کنید. از شایع ترین این مشکلات و دلایل آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • روشن شدن سه چراغ پرینتر به طور همزمان

  هنگامی که سه چراغ پرینتر روشن می شوند نشان دهنده نامناسب بودن شرایط آن است. معمولا هنگامی که پرینتر در محلی نامناسب و یا مرطوب نگهداری می شود و یا اینکه حشرات به داخل آن راه می یابند، شاهد چنین اتفاقی هستیم. در چنین مواقعی پرینتر باید توسط تعمیر کار به طور کامل سرویس شود. اما اگر اطمینان دارید که پرینتر در محل و شرایط مطلوبی قرار داشته بهتر است با ریست نمودن پرینتر آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

  • گیر کردن کاغذ در پرینتر

  دلایل مختلفی می تواند موجب گیر کردن کاغذ در پرینتر شود که یکی از مهم ترین آن ها مرغوب نبودن کاغذی است که مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع باعث می شود که کاغذها به هم چسبیده شوند و داخل پرینتر کشیده شوند و به محض گرم شدن کاغذها در دستگاه از یکدیگر جدا شده که موجب گیر کردن آن ها در دستگاه می گردد. البته احتمال دارد دلایل این اشکال مناسب نبودن سایز سینی کاغذ و یا وجود اختلال در مکانیزم کشش کاغذ دستگاه نیز باشد که باید توسط سرویس کار مورد بررسی قرار گیرد.

  • سفید بودن صفحات پرینت شده

  از دیگر مشکلات شایعی که در پرینترها شاهد آن هستیم سفید بودن صفحات چاپ شده هستند. این مشکل معمولا به دلیل خالی شدن کارتریج یا مختل شدن عملکرد آن  و یا اینکه خرابی برد کنترلر دستگاه اتفاق می افتد. در پرینتر کنترلر مغز و مهم ترین قطعه آن محسوب می شود و موجب ارسال دستورات لازم به سایر قطعات می گردد. بنابراین در صورت خراب شدن برد دستگاه دستوری برای چاپ ارسال نمی شود و صفحات سفید خواهند بود.

  • چه قطعاتی را می توان در هنگام تعمیر پرینتر تعویض نمود؟

  دستگاه های پرینتر دارای قطعات مختلفی هستند که در اکثر مواقع امکان تعویض و تعمیر 99 درصد آن ها وجود دارد. البته با توجه به برند دستگاه این میزان متفاوت می باشد. اما به طور کلی از جمله قطعاتی که بیشتر شاهد تعویض آن ها در دستگاه پرینتر هستیم می توان به فیلم فیوزینگ، پرس فیوزینگ، لیزر، قطعات کاغذ کش و … اشاره نمود. تمامی این قطعات اگر در سرویس های دوره ای پرینتر مورد بررسی قرار گیرند کمتر به تعویض نیاز پیدا می کنند.

  • تعمیر پرینتر در محل

  منظور از سرویس پرینتر تمیز کردن این دستگاه، رفع ایرادات و تعویض قطعات آسیب‌دیده آن است که از بروز مشکلات و خرابی‌های بزرگتر در پرینتر جلوگیری می‌کند. با این وجود می‌توان گفت که سرویس پرینتر از اهمیت بسزایی برخوردار است. اگر پرینتر شما هم به سرویس نیاز دارد می‌توانید با نمایندگی پرینتر تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت سرویس این دستگاه به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند.

  اگر به صورت مرتب و دوره ای اجزا پرینتر تمیز نشود و عیوب آن ها رفع نشود شما متوجه مشکلات کوچکی که در دستگاه وجود دارد نخواهید شد و به مرور زمان این مشکلات بزرگ تر می شود، به طوری که به تعمیر و تعویض قطعات پرینتر می انجامد که دارای هزینه بسیار سنگینی است. این موضوع نشان دهنده اهمیت سرویس دوره ای و تعمیر پرینتر در محل به صورت دوره ای است.

  سرویس در محل پرینتر

  با توجه به اینکه جابجایی دستگاه های پرینتر امری زمان بر و هزینه براست، معمولا نمایندگی های تعمیر پرینتر خدمات بازیابی ، سرویس و تعمیرات پرینتر ها را معمولا در محل انجام می دهند. در واقع با فراهم نمودن امکانات لازم در محل به تعمیر پرینتر می پردازند و افراد را از مراجعه به شرکت و حمل و نقل پرینتر بی نیاز می کنند. از جمله مشکلات پرینترها که می توان آن ها را در محل رفع نمود می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • تعمیر مین برد
  • شارژ کارتریج
  • رفع مشکل سفید پرینت گرفتن
  • تعمیر کاغذ کش و مشکلاتی مانند گیر کردن و مچاله شدن کاغذ در پرینتر

  سرویس و تعمیر پرینتر در محل نه تنها موجب کاهش هزینه ها و جلوگیری از اتلاف وقت می شود بلکه از رخ داد حوادث دیگری مانند آسیب مجدد پرینتر، شکستگی آن و … جلوگیری می کند.

  تعمیر پرینتر در محل بهتر است یا مراجعه به تعمیرگاه

  همانطور که می دانید پرینترها از مهم ترین تجهیزات و لوازم الکترونیکی در ادارات و شرکت ها هستند که روزانه بالغ بر صدها بار دستورات چاپ را اجرا می کنند. از این رو نبود آن ها حتی در کوتاه ترین زمان ممکن نیز می توانند اختلالاتی در پروسه فعالیت های مجموعه ایجاد نماید.

  در صورتی که سرویس کاری که در محل حضور یابد در دسترس نباشد و یا اینکه مجموعه دارای چند پرینتر باشد که بتوان یکی از آن ها را به طور موقت جایگزین نمود می توان پرینتر را برای تعمیر به محل ارسال کنید. زیرا در محل تعمیرگاه امکانات و تجهیزات بیشتری وجود دارد که با کمک آن ها می توان به طور کامل پرینتر را تعمیر نمود. اما اگر یک تعمیر کارحرفه ای را می شناسید که می تواند به بهترین شکل ممکن به تعمیر پرینتر در محل بپردازد قطعا بهترین گزینه تعمیر در محل خواهد بود.

  هزینه تعمیر پرینتر

  هزینه تعمیر پرینتر یکی از دغدغه های افرادی است که از این دستگاه استفاده می کنند. این هزینه وابسته به عوامل مختلفی است  که از جمله آن ها می توان به شدت آسیب پرینتر و همچنین نوع آن اشاره نمود. البته مدت زمانی که تعمیر کار صرف تعمیر پرینتر می کند و میزان تجربه و مهارت اش نیز از فاکتورهای تعیین کننده هزینه تعمیر پرینتر است. اما به منظور اطلاع دقیق از هزینه تعمیر پرینتر بهتر است که نمایندگی های پرینتر که خدمات تعمیر و تعویض قطعات را نیز ارائه می دهند تماس حاصل نمایید تا کارشناسان آن ها در کوتاه ترین زمان ممکن به محل شما اعزام شوند و با عیب یابی پرینتر به براورد هزینه تعمیرات آن بپردازند.