از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

اتصال گوشی به تلویزیون

آموزش اتصال گوشی به تلویزیون
آموزش اتصال گوشی به تلویزیون

امروزه با پیشرفت تکنولوژی افراد میتوانند گوشی های خود را به تلویزیون متصل کنند و عکس و فیلم های خود را از طریق تلویزیون مشاهده کنند و با برنامه های مختلفی کار کنند. اما بهره گرفتن از این فناوری در انواع گوشی ها و تلویزیون متفاوت است و هر دو دستگاه باید باهم سازگاری لازم را داشته باشند تا گوشی و تلویزیون به هم متصل شوند. اگر میخواهید اطلاعاتی درباره اتصال گوشی به تلویزیون کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

اتصال گوشی به تلویزیون چگونه انجام میشود؟

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق کابل USB میتواند انجام گیرد در این حالت تلویزیون، گوشی ما را به عنوان یک هارد و یا یک فلش شناسایی میکند و به شما این اجازه را میدهد که تصاویر و فیلم های خود را از طریق تلویزیون با ابعادی بزرگتر مشاهده کنید. این اتصال به راحتی صورت میگیرد در این حالت برای اتصال، ما فقط نیاز به یک کابل USB برای برقراری ارتباط داریم.

برای اتصال گوشی به تلویزیون از طریق کابل USB باید از طریق منوی Developer Option گزینه USB Debugging را انتخاب کنید و بعد از این مرحله قسمت شارژ کابل را به گوشی و سر دیگر کابل را به تلویزیون متصل کنید و در منو USB For گزینه File Transfer را انتخاب کنید تا تلویزیون، گوشی شما را شناسایی کند. مرحله آخر باید در تلویزیون فایل هایی را که میخواهید انتخاب کنید.

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق کابل HDMI

برای اتصال گوشی خود به تلویزیون باید در ابتدا اطمینان حاصل کنید که گوشی شما از فناوری MHL پشتیبانی میکند در صورتی که گوشی شما این فناوری را پشتیبانی کرد برای اتصال نیاز به خرید مبدل نیست و با داشتن یک کابل تبدیل Micro USB به HDMI و یا داشتن یک کابل Type c به HDMI اتصال صورت میگیرد. اما باید به این نکته توجه کنید که تلویزیون شما باید از قابلیت MHL پشتیبانی کند.

اتصال گوشی به تلویزیون با مبدل USB Type C به HDMI

امروزه انواع مختلفی از مبدل ها در بازار وجود دارد که هر کدام دارای قابلیت های متفاوتی میباشد. برای استفاده از این روش باید گوشی شما دارای درگاه Type C باشد. برای اتصال گوشی به تلویزیون باید یک سر کابل را به پورت شارژر گوشی متصل کنید و سر کابل HDMI را به ورودی مبدل و سر دیگر را به تلویزیون متصل کنید. با ایجاد این اتصال شما باید تنظیم تلویزیون خود را بر روی HDMI قرار دهید تا تصاویر برای شما بر روی تلویزیون نشان داده شود

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق اندروید باکس

یکی از جدیدترین روش های ایجاد اتصال بین گوشی و تلویزیون استفاده از اندروید باکس است. اندورید باکس یک دستگاه مالتی مدیا است که با استفاده از آن کار های زیادی را میتوان انجام داد و دارای قابلیت های بسیاری است. این قابلیت ها به شرح زیر است:

  • قابلیت اتصال به اینترنت را دارد.
  • قابلیت نصب برنامه هایی مانند واتساپ، اسکایپ و برنامه های دیگر وجود دارد.
  • امکان مشاهده شبکه های تلویزیونی به صورت آنلاین است.
  • قابلیت دارا بودن پورت LAN و HDMI
  • قابلیت اتصال ماوس به اندروید باکس وجود دارد.
  • امکان اتصال گوشی به تلویزیون از طریق Wi-Fi
  • قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را دارد.
  • دارای ابعاد کوچکی است.
  • مقرون به صرفه میباشد.
  • دارای محیط کاربری ساده و زیبا است.

اتصال گوشی به تلویزیون به صورت بی سیم

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق روش های بی سیم نیز ممکن میباشد که انواع مختلفی از اتصال بی سیم وجود دارد. شما با توجه به شرایط خود میتوانید اتصال را با استفاده یکی از روش های زیر انجام دهید:

وصل کردن گوشی به تلویزیون با استفاده از برنامه های مبتنی بر DLNA

یکی دیگر از روش های اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از برنامه های DLNA است، DLNA یک برنامه پخش مدیا میباشد. برای استفاده از این قابلیت تلویزیون شما باید شرایط متصل شدن به اینترنت را داشته باشد در این صورت استفاده از برنامه های مبتنی بر DLNA برای اتصال گوشی به تلویزیون وجود دارد و میتوان فایل های خود را بر روی تلویزیون مشاهده کنید. اما در صورتی که تلویزیون شما از DLNA پشتیبانی نمیکند باید دانگل DLNA را تهیه کنید تا این اتصال ایجاد شود.

وصل کردن گوشی به تلویزیون توسط iMediaShare

این برنامه کاملا به صورت رایگان است و با استفاده از این برنامه شما میتوانید فایل های گوشی خود را به راحتی بر روی تلویزیون مشاهده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که اتصال گوشی به تلویزیون با USB سریعتر از Wi-Fi است در صورتی که فایل های خود را با تاخیر مشاهده میکنید برای ارتباط سریعتر فاصله گوشی و تلویزیون خود را کم کنید.

وصل کردن گوشی به تلویزیون توسط Miracast

میراکست یک شبکه Ad-hoc بین تلویزیون و گوشی ایجاد میکند برای ایجاد اتصال گوشی به تلویزیون ما نیاز به هیچ سخت افزاری نداریم. اما باید به این نکته توجه کنید که تلویزیون شما باید حتما از قابلیت میراکست پشتیبانی کند در صورتی که تلویزیون شما این قابلیت را پشتیبانی نکرد باید دانگل را تهیه کنید تا امکان برقرای اتصال بین گوشی و تلویزیون وجود داشته باشد. همچنین گوشی شما نیز برای پشتیبانی از قابلیت میراکست باید از اندورید 4.2 یا نسخه های بالاتر از آن بهره مند باشد.

برای اتصال از قسمت تنظیمات تلویزیون، قابلیت میراکست را فعال کنید و همچنین باید قابلیت میراکست را در گوشی خود فعال کنید تا اتصال بی سیم میراکست بین تلویزیون و گوشی برقرار شود.

وصل کردن گوشی به تلویزیون توسط گوگل Google Chromecast

ایجاد اتصال گوشی به تلویزیون از طریق اتصال بی سیم به روش کروم کست وجود دارد. کروم کست یه دانگل کوچک است که به تلویزیون وصل میشود و برقراری ارتباط بین گوشی و تلویزیون را فراهم میکند. برای ایجاد این اتصال گوشی شما باید دارای حداقل اندروید 4.4.2 باشد.

اتصال بی سیم WiDi

WiDi مخفف Wireless Display به معنی نمایش وایرلس است. این استاندارد با قابلیت Wi-Fi Direct در ارتباط است. برای ایجاد اتصال بین گوشی و تلویزیون با استفاده از این قابلیت باید تلویزیون شما از WiDi پشتیبانی کند اما در صورتی که تلویزیون شما از این قابلیت پشتیبانی نکرد باید از دانگل WiDi استفاده کنید. دانگل را به پورت HDMI تلویزیون متصل کنید تا امکان پشتیبانی از WiDi برای تلویزیون شما فراهم شود.

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق Wi-Fi

امروزه این امکان وجود دارد که دو دستگاه را از طریق Wi-Fi به هم متصل کنید. برای ایجاد این اتصال در مرحله اول باید Wi-Fi تلویزیون را روشن کنید. برای روشن کردن Wi-Fi تلویزیون باید از طریق منو گزینه Network را انتخاب کرده تا Wi-Fi تلویزیون روشن شود و همچنین باید Wi-Fi Direct گوشی خود نیز روشن کنید.

برای روشن کردن Wi-Fi Direct باید وارد تنظیمات گوشی شوید و گزینه Connections را انتخاب کنید در قسمت Wi-Fi گزینه Wi-Fi Direct را انتخاب کنید. بعد از روشن شدن Wi-Fi Direct گوشی، نام تلویزیون و برند آن در گوشی قابل مشاهده است و با انتخاب نام تلویزیون، گوشی را به تلویزیون متصل میکنید. بعد از ایجاد اتصال، بر روی تلویزیون شما پیغامی نمایش داده میشود که نشان میدهد اتصال گوشی و تلویزیون صورت گرفته است.

اتصال گوشی آیفون به تلویزیون با Screen Mirroring

گوشی های آیفون مانند سایر گوشی ها قابلیت اتصال بی سیم به تلویزیون را دارند اما تنها تفاوتی که این گوشی ها دارند این است که به یک Apple TV نیاز دارند. Apple TV توسط شرکت اپل برای استفاده کاربران برای اتصال گوشی به تلویزیون بدون استفاده از کابل ارائه شده است. Apple TV نیاز به روتر دارد به همین علت نیاز است که آیفون و Apple TV به اینترنت متصل شوند.

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق برنامه Nero Streaming Player

با استفاده از برنامه Nero Streaming Player میتوانید گوشی خود را به تلویزیون متصل کنید. این برنامه امکان پخش انواع فایل ها را دارد و برای اتصال گوشی به تلویزیون باید به یک شبکه Wi-Fi یکسان متصل شوید.

اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از چه روشی بهتر است؟

اتصال گوشی به تلویزیون به روش های مختلفی انجام میشود یکی از این روش ها اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از روش بی سیم است. این روش کاهش کیفیت صدا، کاهش کیفیت تصویر و همچنین قطع و وصل شدن را به وجود میاورد. اتصال به صورت بی سیم باعث ایجاد تاخیر در پخش شدن فایل ها میشود و همین امر باعث کاهش کیفیت تصویر میشود.

اتصال گوشی به تلویزیون با استفاده از کابل نسبت به روش بی سیم دارای مزیت هایی است. اما مهمترین مزیت اتصال با استفاده از کابل باعث عدم اختلال و تاخیر در دریافت و پردازش سیگنال های صوتی و تصویری است.

نتیجه گیری:

در چند سال اخیر update های بسیاری در زمینه اتصال گوشی به تلویزیون فراهم شده است تا شما به بهترین صورت اتصال را ایجاد کنید اتصال میتواند به صورت بی سیم و یا با سیم صورت گیرد امروزه گوشی های جدید گزینه های بیشتری را برای اتصال گوشی به تلویزیون را در اختیار شما قرار میدهند.

Amir Ali
سلام من امیر علی ام از سال ۹۸ توی حوزه ی سئو و تولید محتوا مشغول به کار شدم… وبسایت آی فیکس ایت رو ساپورت و پشتیبانی میکنم. محصولاتی که ما تعمیراتش رو براتون میذاریم اکثرا محصولات شرکت اپل مثل گوشی های آیفون ٫ انواع مک بوک ها ٫ انواع آی مک ها ٫ مک مینی و انواع سرفیس های شرکت مایکروسافت و … هستند. اگه دلتون میخواد خودتون تعمیر محصولاتتون رو یاد بگیرید پست های مارو دنبال کنید