از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

آموزش نصب بازی و دانلود روی PS4

آموزش صفر تا صد دانلود و نصب بازی روی PS4( نصب بازی در پلی استیشن)
آموزش صفر تا صد دانلود و نصب بازی روی PS4( نصب بازی در پلی استیشن)

کنسول PS4 یکی از پر طرفدارترین کنسولهای نسل هشتم است که با توجه به راندمانی که دارد توانسته محبوبیتی فوق العاده را در میان تمام اقشار سنی به دست آورد. اما برای این که بر روی آن بازی نصب شود این احتمال وجود دارد که افراد با مشکلاتی روبرو شوند. در این مطلب قصد داریم به تمام روشهای دانلود و نصب بازی روی PS4 بپردازیم با ما همراه شوید.

آموزش دانلود و نصب بازی روی پلی استیشن 4

برای این که بر روی پی اس فور بازی نصب کنید، روشهای مختلفی وجود دارد. برای نصب یک بازی تازه و جدید کاربر میتواند دی وی دی آن را تهیه و از آن استفاده کند. البته این مورد برای گیمرهای حرفهای جالب نیست.

البته روش استفاده از دی وی دی علاوه بر این که مقرون به صرفه نیست، در صورتی که بازی جدیدی به بازار عرضه شود کاربر باید زمان زیادی را منتظر بماند تا به بازار ایران برسد. به همین دلیل استفاده از شیوههای دیگر نصب و دانلود را  پیشنهاد میدهیم.

دانلود بازی PS4 از طریق PlayStation store

در صورتی که اکانت دیجیتالی مربوط به بازی را نخریدهاید و CD-Key آن را ندارید پس باید از طریق Home وارد پلی استیشن استور شده و دکمه x  روی دسته را فشار دهید. در این فروشگاه بازی مد نظر خود را یافته و باز هم x را فشار دهید. زمانی که این کار را انجام میدهید اطلاعات و قیمت بازی برای شما به نمایش در خواهد آمد.

اگر بازی را خریداری نکردید پس Add to Chart را انتخاب کرده تا وارد لیست خرید شود. اگر حساب ارزی دارید میتوانید آن را خریداری کنید و اگر ندارید باید سایتهایی که آن را دارند استفاده کنید. پس از این که بازی را خریداری کردید برای شما گزینه دانلود نمایش داده میشود. پس از دانلود بازی میتوانید به بازی کردن مشغول شوید.

البته بعضی از بازیها رایگان است و هزینهای نیاز ندارد، در این مورد فقط برای کاربر گزینه دانلود نمایش داده خواهد.

دانلود بازی PS4 از طریق صفحه Library

بیشترین دانلود و نصب در ایران از طریق همین صفحه صورت میگیرد. البته دلیل این رواج را میتوان در این دانست که زمان خرید بازی به خریدار رمز عبور و نام کاربری داده خواهد شد و بعد از استفاده وارد فضائی خواهد شد تا بازی خریداری شده را دانلود کند.

در صورتی که اکانت بازی توسط گیمر خریداری شود باید مراحل زیر را انجام دهد:

 1.  به محیط ps4 Home وارد شود و گزینه ps4 Library را یافته و x را فشار دهد تا وارد صفحه بعد شود.
 2.  در ساید بازی، که سمت چپ نمایشگر کاربر وجود دارد باید گزینه Purchased را یافته و دکمه x را فشار دهد.
 3.  در میان بازیهای که برای کاربر نشان داده میشود بازی مورد نظر را یافته و دکمه x را باز هم بزند.
 4.  گزینه دانلود را کلیک کرده و باید منتظر شد تا بازی دانلود گردد. البته پس از دانلود 25 درصدی کاربر میتواند 1تا 2 ساعت اول بازی را امتحان کند تا وقتی که کار دانلود به اتمام میرسد.

این روش را یکی از بهترین روشها و آسانترین روشها میتوان یاد کرد که به خاطر اینترنت ضعیف ایران شاید چند روزی طول بکشد تا بازی دانلود شود. البته کمپانی سونی با عرضه نرم افزار PSX Download Helper به کاربر کمک کرده تا بتواند دیتای بازی را روی سیستم خود به صورت جداگانه دانلود کند و پس از دانلود به کنسول منتقل نماید.

آموزش نصب بازی روی ps4 با نرم افزار PSX Download Helper

اولین کاری که باید انجام داد مراجعه به سایت PSX Download Helper است. در این سایت باید آخرین نسخه این نرم افزار را دانلود و آن را نصب کرد. زبان آن را به حالت انگلیسی تغییر دهید تا به مشکل نخورید. روی start کلیک کنید و بعد از آن به تب پنجم بروید و زبان را انگلیسی کنید.

بعد از تغییر زبان برنامه را یکبار باز و بسته کنید تا تغییر زبان به درستی صورت بگیرد. پس از آن مراحل زیر را به درستی طی کنید.

 1. برنامه PSX Download Helper را باز و به برنامه وارد شوید.
 2.  زمانی که باز میشود در قسمت IP عدد لازم را وارد کنید و در قسمت پورت هم 8080 را ثبت کنید. IP را باید طبق شهر محل زندگی خود انتخاب کنید و اگر آن را نمیدانید باید در گوگل عبارت My ip adders را جستجو کنید.
 3.  کنسول را روشن کنید.
 4.  وارد قسمت تنظیمات شده و به بخش Network بروید. سپس set up internet connection را باز کنید. دو گزینه برای شما نمایش داده خواهد شد. اگر با کابل LAN وصل به اینترنت شدهاید پس گزینه Use a LAN Cable را انتخاب کنید. اما اگر به وسیله وای فای متصل به اینترنت هستید باید Use wi-fi را انتخاب کنید. پس از انجام این کارها به قسمت Proxy Settings میروید.
 5.  در این بخش باید IP و Port را کامل کنید. دقت کنید که این دو مورد با اعداد بخش شماره 2 که توضیح دادیم یکی باشد.
 6.  NEXT کرده تا این کار به اتمام برسد. دقت کنید تا گزینه Connection test  را نزنید.
 7.  الان باید PSX را در رایانه خود باز کنید.
 8.  در کنسول Connection test را انتخاب کنید. اگر پیغام خطایی برای شما به نمایش در نیامد پس کار شما درست انجام شده است.
 9.  بعد از انجام این مراحل باید وارد PlayStation Store شوید.
 10.  بازی را انتخاب کرده تا وارد صف دانلود شوید. صبر کنید تا مقداری از آن دانلود شود و آن را بعد از چند ثانیه متوقف کنید. این کار برای آن است که برنامه PSX دانلود را تشخیص دهد و وارد فهرست خود کند.
 11. وارد نرم افزار PSX Download Helper شوید.
 12.  روی کپی کلیک کرده و لینک آن را در برنامه IDM کپی کنید تا سرعت دانلود بیشتر شود. البته باید دقت کنید که این فایل پارت اول است و برای دانلود دیگر پارتها نیاز است تغییراتی در لینک به وجود آید. برای این تغییرات باید پیش از عدد PKG را تغییر دهید.
 13.  پس از این که تمام پارتها دانلود شد آن را در یک پوشه انتقال دهید.
 14.  در قسمت تنظیمات برنامه PSX گزینه AUTO Find Replace File را کلیک کرده و آن پوشهای که اطلاعات و دیتاها در آن قرار دارد را انتخاب کنید.
 15.  Apply را انتخاب کنید تا به صفحه اول بروید.
 16. از طریق کنسول گزینه دانلود را بزنید تا فایلها به سرعت منتقل شوند.

نصب و راه اندازی بازی با اکانت قانونی روی PS4

برای نصب و راه اندازی بازی مورد نظر خود از طریق اکانت قانونی بر روی پی اس فور، لازم است مراحل زیر را طی کنید.

1.کنسول را روشن کرده و وارد صفحه زیر شوید و روی علامت + بزنید.

2. سپس روی گزینه Crate a User کلیک کنید. در نظر داشته باشید که نباید اصلا به گزینه Play as a Guest کاری داشته باشید. زیرا اگر آن را انتخاب کنید بازی برای شما نصب خواهد شد اما با اولین خاموش شدن دیگر نمیتوانید به بازی دسترسی داشته باشید.

3.حال باید گزینه ACCEPT را کلیک کنید.

4. NEXT کنید.

5. در این مرحله باید در بخش اول ایمیل اکانت رسمی را وارد کنید. در بخش دوم رمز را بزنید و سپس شماره 3 یعنی Sign In  را فشار دهید. ایمیل و رمز اکانت را زمانی که آن را خریداری میکنید به شما داده خواهد شد و یا به ایمیل شما ارسال شده است.

6. وارد بخش تایید مرحله دوم خواهید شد. در قسمت Enter Code کد تایید مرحله را با دقت در کوچک و بزرگ و بودن حروف ثبت کنید و گزینه Verify را بزنید. برای گرفتن کد تایید 2 مرحلهای نیاز است با پشتیبان تماس حاصل کنید.

7. در نظر داشته باشید اگر شامل ظرفیت 3 میشوید باید فقط از گزینه Do Not Change استفاده کنید. اگر هم از ظرفیت 1 و 2 هستید پس باید گزینه Change to this PS4 را بزنید. در صورتی که این صفحه را مشاهده نکردید پس اکانت قبلا دی اکتیو شده و به صورت اتومات کنسول را به عنوان اصلی اکتیو کرده است.

اگر این مرحله را نیافتید باید به تنظیمات اکانت بروید و بر اساس آن چه که به شما خواهیم گفت عمل کنید.

8. در عکسهای زیر باید OK کنید.

9. گزینههای بعدی که برای شما به نمایش در خواهد آمد را تغییر ندهید تا وارد اکانت شده و به صفحه اصلی کنسول برسید. در این قسمت باید گزینه Library  را بزنید تا وارد آن شوید.

10. با ورود به بخش purchase و انتخاب کردن اسم بازی که خریدهاید به صف دانلود میروید.

نکات مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که کاربرانی که ظرفیت 2 را خریداری کرده اند بعد از استارت دانلود باید سریع از اکانت خارج شده و بازی از تمام اکانتهای کنسول در دسترس کامل قرار دارد. یعنی باید از اکانت Sign OUT شوند.

کاربرانی هم که از ظرفیت 3 استفاده میکنند نباید اکانت رو را از کنسول پاک یا Sign out نمایند، زیرا بازی قفل خواهد شد.

سخن پایانی

در این مقاله قصد داشتیم تا تمام روشهایی که برای نصب و دانلود بازی استفاده میشود را برای شما عزیزان توضیح دهیم. از آن جا پی اس فور جزو پر طرفدارترین کنسولهای بازی است بهترین روش برای بازی با آن استفاده از اکانتهای قانونی است. از بازی با اکانتهای هک شده پرهیز کنید تا مشکلات بعدی برای کنسول شما به وجود نیاید. از این که تا پایان ما را همراهی کردید از شما سپاس گذاریم.

منبع : playstation

Avatar photo
سلام من امیر علی ام از سال ۹۸ توی حوزه ی سئو و تولید محتوا مشغول به کار شدم… وبسایت آی فیکس ایت رو ساپورت و پشتیبانی میکنم. محصولاتی که ما تعمیراتش رو براتون میذاریم اکثرا محصولات شرکت اپل مثل گوشی های آیفون ٫ انواع مک بوک ها ٫ انواع آی مک ها ٫ مک مینی و انواع سرفیس های شرکت مایکروسافت و … هستند. اگه دلتون میخواد خودتون تعمیر محصولاتتون رو یاد بگیرید پست های مارو دنبال کنید