از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

آموزش فعال کردن هات اسپات در آیفون

فعال کردن هات اسپات در آیفون
فعال کردن هات اسپات در آیفون

شاید برایتان جالب باشد که بدانید گوی های هوشمند تنها امکان دستیابی به اینترنت را برای شما میسر نمی کنند، بلکه خود این گوشی های هوشمند از جمله آیفون می توانند به عنوان دستگاهی که اینترنت را برای سایر گوشی ها فراهم می کند، استفاده و به کار برده شوند. قابلیت هات اسپات دقیقا به همین معناست و در چنین شرایطی، این امکان را به وجود می آورد که بتوانید اینترنت گوشی خود را به دستگاه دیگری هم بدهید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه ی فعال سازی این قابلیت در گوشی های آیفون آشنا کنیم و به بررسی و رفع چند مشکل محتمل در این قابلیت بپردازیم، پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

این را بدانید که برای فعال کردن هات اسپات آیفون تنها اجرای چند مرحله لازم است، هرچند ممکن است در این اقدامات مشکل هایی از جمله قطع شدن اتصال هات اسپات و … برای شما به وجود آید.

هات اسپات تلفن هوشمند چیست؟

هات اسپات در گوشی های هوشمند راهی می باشد که از طریق این مسیر می توان اینترنت گوشی خود را با دیگر دستگاه ها به اشتراک گذاشت و سایرین می توانند از اینترنت شما استفاده کنند. این ویژگی در گوشی های آیفون با نام personal hotspot شناخته می شود و این گزینه، در قسمت تنظیمات یا setting  قرار دارد.

 

 

نحوه  فعال سازی هات اسپات در گوشی آیفون به چه صورت میباشد؟

شاید شما قصد دارید که اینترنت گوشی آیفون خود را به سایر دستگاه های مجاور از جمله لپتاپ، کامپیوتر و یا گوشی دیگری متصل کنید. به این منظور باید ابتدا وارد قسمت تنظیمات گوشی خود یا setting  شوید. سپس گزینه  personal hotspot  را انتخاب کنید و آن را از حالت خاموش به حالت روشن یا on تغییر حالت دهید. در این صورت هات اسپات گوشی آیفون شما فعال خواهد شد. البته گاهی ممکن است این گزینه را نتوانید در منوی تنظیمات گوشی آیفون خود بیابید که در این صورت لازم است با اپراتور اینترنت خود تماس حاصل فرمایید و نسبت به رفع مشکل خود از این طریق اقدام کنید.

این احتمال وجود دارد که شما در منوی تنظیمات خود گزینه ی set up personal hotspot را مشاهده نمایید که این گزینه نیز مربوط به فعال سازی هات اسپات آیفون شما می باشد. اگر شما این گزینه را در تنظیمات گوشی آیفون خود دیدید، به این معنا می باشد که گوشی شما به مداخله اپراتور نیاز دارد. در این شرایط حتی این امکان محتمل است که هات اسپات گوشی آیفون شما روشن و فعال شود، اما هیچ دستگاهی نتواند با گوشی شما ارتباط برقرار کند و اینترنت به اشتراک گذاشته نشود.

در حقیقت در اکثر موارد، برای فعال سازی قابلیت هات اسپات در گوشی آیفون نیاز به مداخله اپراتور اینترنت وجود دارد و استفاده از آن با چالش ها و مشکلات متعددی رو به رو است.

 

بیشتر بخوانید : هزینه تعمیر گوشی آیفون 

 

نحوه اتصال به هات اسپات آیفون چگونه می باشد؟

در این بخش از مقاله قصد داریم نحوه ی اتصال به هات اسپات گوشی های آیفون را از روش های مختلف از جمله وای فای، بلوتوث و همچنین یو اس بی آموزش دهیم.

برای اتصال نمودن هات اسپات از طریق وای فای باید مراحل زیر را به ترتیب اجرا کرد:

  • ابتدا وارد بخش تنظیمات یا setting می شوید و گزینه ی personal hotspot را انتخاب می نمایید. در این زمان، در شبکه های اینترنت ظاهر شده در لپ تاپ و یا گوشی خود، گوشی آیفون را پیدا و آن را انتخاب می کنید.
  • حالا نوبت وارد کردن پسورد می باشد. رمز عبور یا پسورد در گوشی آیفون و در بخش زیرین personal hotspot  نمایان شده است، آن را وارد کادر می کنید و تا اتصال یا connect منتظر می مانید.
  • پس از این که ارتباط اینترنت بر قرار می شود، در قسمت بالای صفحه ی نمایش آیفون خود، یک خط آبی مشاهده می شود، و شما با ضربه زدن به آن قسمت می توانید سرعت هات اسپات را تنظیم کنید.

 

برای این که از طریق بلوتوث از هات اسپات آیفون استفاده کنید لازم است مراحل زیر را اجرا کنید:

وارد قسمت تنظیمات یا setting می شوید و گزینه ی personal hotspot را روشن می کنید. سپس در قسمت setting گزینه ی Bluetooth را انتخاب می کنید و بلوتوث آیفون را نیز فعال سازی می کنید.

حالا در لپ تاپ یا سایر دستگاه هایی که می خواهید با آن به اینترنت گوشی آیفون متصل شوید نیز بلوتوث را روشن می کنید و سعی می کنید تا بلوتوث گوشی آیفون را با دستگاه مد نظر pair کنید. پس از این که مرحله ی قبل، یعنی pair شدن با موفقیت انجام شد، وارد گزینه ی تنظیمات network در دستگاه مد نظر می شوید و در آن آیفون را پیدا می کنید و آن را انتخاب می کنید. در این مرحله شما خواهید دید که لپ تاپ یا هر دستگاه دیگر که اقدامات را روی آن انجام دادید، به اینترنت گوشی آیفون متصل می شود.

راه دیگر اتصال به هات اسپات آیفون استفاده از USB  می باشد که این روش، تنها برای لپ تاپ یا کامپیوتر میسر است. برای استفاده از این روش اتصال هات اسپات گوشی آیفون لازم است اقدامات زیر را انجام دهید:

همانند روش های قبلی، ابتدا وارد بخش setting آیفون می شوید و گزینه ی personal hotspot را فعال می کنید. در ادامه با استفاده از یک کابل لایتنیتگ، گوشی آیفون خود را به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل کنید.

سپس در کامپیوتر یا لپ تاپ خود وارد تنظیمات network  شوید و در لیست USB network interface  به دنبال آیفون بگردید و آن را فعال کنید. البته لازم به ذکر است که سیستم های ویندوزی به احتمال زیاد نیازمند نصب درایور می باشند.

در این مرحله خواهید دید که کامپیوتر یا لپ تاپ شما به اینترنت آیفون متصل خواهد شد.

 

اگر قرار باشد که به یک جمع بندی در خصوص روش های مختلف اتصال با استفاده از هات اسپات به گوشی آیفون برسیم، متوجه می شویم که وای فای ساده ترین و آسوده ترین روش می باشد اما لازم به ذکر است که متصل شدن به اینترنت هات اسپات آیفون از طریق USB دارای امنیت بیشتری در مقایسه با سایر روش ها می باشد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید علاوه بر امنیت، نه تنها از شارژ باتری گوشی آیفون شما کاسته نمی شود، بلکه در این حین باتری گوشی آیفون شما شارژ هم می شود، این در حالی است که استفاده از روش وای فای باعث تخلیه شدن باتری گوشی آیفون شما به سرعت می شود.

 

ایرادات و مشکل های عدم اتصال هات اسپات گوشی آیفون

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران گوشی های آیفون با آن رو به رو هستند، عدم اتصال هات اسپات آیفون و هم چنین قطع و وصل شدن مکرر آن می باشند. اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، این قسمت از مقاله را مطالعه کنید.

این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد، از جمله این دلایل می توان به وجود مشکل در آیفون شما دستگاه دیگری که می خواهد به هات اسپات گوشی آیفون وصل شود و یا حتی شرکت اپراتور اینترنت شما اشاره کرد.

در هر صورت، مراحل زیر را دنبال کنید و سعی کنید ایراد را پیدا و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 

  • یکی از دلایلی که می تواند باعث عدم اتصال سایر دستگاه ها به اینترنت هات اسپات گوشی آیفون شما شود، دامنه و محدوده ی هات اسپات می باشد. در این مرحله باید اطمینان پیدا کنید که دستگاه مد نظر و گوشی آیفون به هم دیگر نزدیک هستند و مشکلی از لحاظ دامنه و محدوده وجود ندارد.
  • یک بار تلاش کنید که دستگاه کامپیوتر یا لپ تاپ دیگری را به هات اسپات آیفون وصل کنید. یا استفاده از این روش شما متوجه خواهید شد که آیا مشکل از گوشی آیفون می باشد یا از اون دستگاه که قصد اتصال به اینترنت هات اسپات را داشت. یه این صورت که اگر دستگاه جدید بتواند به هات اسپات متصل شود، متوجه می شوید که مشکل از دستگاه قبلی می باشد، در غیر این صورت به احتمال زیاد مشکل از هات اسپات آیفون نشأت می گیرد.

برای این که مشکل عدم اتصال هات اسپات آیفون را بر طرف کنید، ابتدا اطمینان حاصل کنید که گوشی آیفون شما با آخرین نسخه سیستم عامل iOS به روز رسانی شده باشد. این کار را می توانید با رفتن به قسمت تنظیمات یا setting و سپس وارد شدن به گزینه ی general انجام دهید. در این قسمت بخش software update  را بررسی و از این قسمت به روز رسانی را انجام دهید. همچنین اطمینان حاصل کنید که دستگاه دیگر نیز از آخرین آپدیت سیستم عامل برخوردار باشد.

 

برای این که از هات اسپات آیفون استفاده کنید، ابتدا وارد تنظیمات و سپس وارد گزینه ی personal hotspot  شوید و مطمئن شوید که روشن است. در ادامه قسمت allow others to join را نیز روشن و یا فعال کنید. هم چنین اگر گوشی شما آیفون ۱۲ می باشد، گزینه ی maximize compatibility را نیز فعال کنید. به این منظور وارد تنظیمات شوید و از قسمت personal hotspot آن را فعال کنید.

در این مرحله، یک بار کپی آیفون خود و همچنین دیگر دستگاه هایی که می خواهید با آن به هات اسپات وصل شوید را ری استارت نمایید.

در دستگاه دیگر وای فای را ابتدا خاموش کنید، سپس ۳۰ ثانیه صبر کنید و دوباره آن را روشن نمایید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با روش فعال سازی هات اسپات در گوشی آیفون آشنا کنیم. همان طور که مطالعه کردید، ابتدا مراحل آن را به ترتیب عنوان کردیم و در ادامه به بررسی برخی از مشکلات و روش های رفع آن پرداختیم.

اگر هیچ از این روش ها نتوانست مشکل شما را حل کند، می توانید با مشاوران و کارشناسان با تجربه ما در این حوزه ارتباط برقرار کنید و نسبت به رفع مشکل از این طریق اقدام فرمایید.

منبع : Apple