از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

تخمین قیمت موبایل | محاسبه آنلاین قیمت گوشی کارکرده

محاسبه آنلاین قیمت گوشی موبایل

LCD تعویض شده
باتری تعویض شده
شاسی(بدنه) تعویض شده
سایر قطعات تعویض شده
 • 1. چگونه گوشی خود را به بالاترین قیمت بفروشیم؟

  در فرایند قیمت گذاری گوشی های کارکرده سلامت قطعات گوشی بسیار مهم است.توصیه میکنیم در صورت خرابی هریک از قطعات گوشی (ال سی دی ،باتری و...) ابتدا اقدام به تعویض آن ها نمایید تا بتوانید گوشی خود را با بالاترین قیمت بفروش برسانید.

 • 2. تخمین قیمت گوشی کارکرده چگونه انجام میشود؟

  سیستم تخمین قیمت گوشی موبایل بر اساس قیمت روز گوشی موبایل و عوامل تاثیر گذار بر قیمت مشخص میشود

 • 3. مدل گوشی من در لیست برند های انتخابی قرار نداشت

  اگر مدل گوشی شما در لیست برند های گوشی وجود نداشت میتوانید برای تخمین قیمت یک مدل پایین تر و یا یک مدل بالاتر از گوشی خود را بررسی کنید.علاوه بر این میتوانید از کارشناسان قیمت گذاری iFixit نیز کمک بگیرید.

 • 4. آیا با قیمت اعلام شده در موتور تخمین قیمت گوشی موبایل iFixit میتوانم گوشی خود را بفروشم و یا خریداری کنم؟

  بله، از آنجا که موتور تخمین قیمت گوشی موبایل iFixit مطابق با شرایط بازار طراحی شده،قیمت های اعلامی نزدیک ترین قیمت به شرایط معامله میباشد.علاوه بر این شما میتوانید با استفاده از سرویس های زیر اقدام به معامله گوشی خود نمایید.

  • کارشناسی گوشی موبایل
  • فروش گوشی موبایل
  • خرید گوشی موبایل

 • 5. چگونه میتوانیم گوشی خود را دقیق تر قیمت گذاری کنیم؟

  توصیه میکنیم تا تمامی مقادیر مشخص شده در فرم بالا را به درستی تکمیل نمایید

سرویس تخمین قیمت موبایل 

چه خریدار موبایل باشید و یا فروشند،اطلاع یافتن از قیمت موبایل کارکرده همیشه یک چالش دشوار میباشد.از آن جا که خرید و فروش موبایل کارکرده نیاز به تخصص و دانش دارد و در بسیاری از مواقع کاربران نمیتوانند به درستی از قیمت موبایل کارکرده،اطلاع پیدا کنند،ما در وب سایت iFixit با راه اندازی سرویس تخمین قیمت گوشی موبایل به کمک کاربران آمده ایم.

سرویس تخمین قیمت گوشی چیست؟

شما به کمک این سرویس که به شکل آنلاین و حضوری ارائه میشود،میتوانید از قیمت موبایل کاکرده خود مطلع شوید و دیگر هنگام خرید موبایل کارکرده و یا فروش موبایل کارکرده نگران قیمت گذاری صحیح نباشید.شما میتوانید با تکمیل فرمی که در بالای صفحه آمده از قیمت حدودی گوشی دست دوم خود مطلع شوید.علاوه بر این میتوانید با رزرو وقت اقدام به کارشناسی موبایل نمایید.

نحوه محاسبه قیمت موبایل کاکرده در سرویس قیمت موبایل

از آنجا که محاسبه قیمت گوشی کار پیچیده ای است،قصد داریم تا ابتدا شما را با عوامل تاثیر گذار در قیمت گذاری موبایل کارکرده آشنا کنیم.

برند موبایل

اولین موضوعی که در قیمت گذاری موبایل دست دوم موثر است،برند گوشی میباشد.اگر برند گوشی شما در حال حاضر در کشور و یا شهر شما دارای نمایندگی و خدمات پس از فروش است،این خود نکته ای مثبت در فرایند قیمت گذاری محسوب میشود.

مدل موبایل

مهم ترین و شاید اصلی ترین مورد در این فرایند،مدل موبایل است.چرا که بر اساس مدل موبایل میتوان به اطلاعات سخت افزاری گوشی یا همان کانفیگ سخت افزاری موبایل،سال تولید موبایل و… رسید

وضعیت ظاهری موبایل

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در تخمین قیمت گوشی دست دوم،وضعیت ظاهری موبایل میباشد.اگر وضعیت ظاهری گوشی شما مناسب نباشد ممکن است قیمت گوشی شما را کمی کاهش دهد.

وضعیت سلامت سخت افزار موبایل

اگر سخت افزار گوشی شما،یا باتری گوشی شما قبلا تعویض شده باشد،میتواند باعث کاهش قیمت موبایل شما شود.

وضعیت رجیستری موبایل

یکی از موضوعاتی که حتما باید در هنگام خرید گوشی های کارکرده و دست دوم به آن توجه کنید،وضعیت رجیستری گوشی میباشد.چنانچه گوشی دست دوم شما رجیستر نشده باشد میتواند باعث شود تا قیمت گوشی شما به نصف قیمت واقعی آن کاهش پیدا کند.

وضعیت جعبه و لوازم جانبی

اگر موبایل شما دارای جعبه،شارژر و سایر لوازم جانبی فابریک دستگاه میباشد،میتواند در فرایند تخمین قیمت باعث افزایش قیمت گوشی شما باشد.علاوه بر این در فرایند خرید و فروش گوشی حتما از فروشنده تقاضا کنید تا جعبه گوشی را به شما تحویل دهد(حتما از مطابقت کد IMEI گوشی و جعبه گوشی مطمئن شوید)

راهنما استفاده از سرویس تخمین قیمت موبایل

ابتدا اطلاعات مورد نظر مانند مدل،سال،برند،میزان آسیب دیدگی و وضعیت سلامت سخت افزار گوشی را از طریق فرم تکمیل نمایید.
سپس سیستم ظرف چند ثانیه بازه قیمت تخمینی را به شما پیشنهاد میدهد.
این بازه قیمت به ۳ قسمت تقسیم میشود.