از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

ال سی دی و تاچ آیپد مینی ۴ سال ۲۰۱۵ | iPad mini 4 Wi-Fi Digitizer and LCD

ال سی دی و دیجیتایزر آیپد مینی ۴ سال ۲۰۱۵ | iPad mini 4 Wi-Fi Digitizer and LCD
ال سی دی و دیجیتایزر آیپد مینی ۴ سال ۲۰۱۵ | iPad mini 4 Wi-Fi Digitizer and LCD

آموزش تعویض ال سی دی و دیجیتایزر iPad mini 4

این آموزش صرفا برای تعویض قطعه مربوطه میباشد.
مراحل را به ترتیب و با دقت دنبال کنید.
(این آموزش برای افراد متخصص توصیه میشود،اگر نیاز به تعمیر آیپد خود دارید،کافیست تا با مشاورین ما در مرکز تعمیرات تخصصی سخت افزار تماس بگیرید)

قدم اول

ما به شما توصیه می کنیم قبل از ادامه کار مایکروویو خود را تمیز کنید ، زیرا ممکن است هر نوع ابزار ناخوشایند در پایین به iOpener گیر کند. iOpener را در مرکز مایکروویو قرار دهید. برای مایکروویو چرخ فلک: اطمینان حاصل کنید که صفحه آزادانه می چرخد. اگر iOpener شما گیر کند ، ممکن است بیش از حد گرم شود و بسوزد.

قدم دوم

iOpener را به مدت سی ثانیه گرم کنید. در طول مراحل تعمیر ، با خنک شدن iOpener ، آن را هر بار برای مدت زمان 30 ثانیه در مایکروویو گرم کنید. مراقب باشید در هنگام تعمیر ، iOpener بیش از حد گرم نشود. گرم شدن بیش از حد ممکن است باعث ترکیدن iOpener شود. اگر iOpener متورم است هرگز آن را لمس نکنید. اگر iOpener هنوز در وسط گرم نیست که بتوان آن را لمس کرد ، قبل از اینکه دوباره گرم شود ، منتظر بمانید تا کمی خنک شود. iOpener که به درستی گرم می شود باید تا 10 دقیقه گرم بماند.

قدم سوم

iOpener را از مایکروویو خارج کنید ، آن را توسط یکی از دو انتهای صاف نگه دارید تا از گرم شدن مرکز جلوگیری کند. iOpener بسیار داغ خواهد بود ، بنابراین هنگام دست زدن به آن مراقب باشید. در صورت لزوم از دستکش فر استفاده کنید.

قدم اول

با استفاده از زبانه های هر دو طرف ، iOpener گرم شده را در کنار iPad در سمت چپ مجموعه دکمه هوم قرار دهید. اجازه دهید iOpener حدود پنج دقیقه بماند تا چسب زیر لیوان نرم شود.

قدم دوم

با احتیاط یک فنجان مکش را تا نیمه از طرف گرم شده قرار دهید. مطمئن شوید که فنجان کاملاً روی صفحه صاف است تا مهر و موم محکمی داشته باشید. در حالی که iPad را با یک دست پایین نگه داشته اید ، مکش را به سمت بالا بکشید تا اتصال تاچ ال سی دی را از قاب عقب کمی جدا کنید. مراقب باشید فقط شیشه را به اندازه کافی بلند کنید تا یک ابزار باز شود – بیشتر از این و در معرض ترک خوردن شیشه هستید.

قدم سوم

در حالی که لیوان را با لیوان مکش بالا نگه داشته اید ، نقطه یک سوراخ شکاف را به شکاف بین شیشه و بدنه iPad بکشید. ابزار بازکن را در عمق بیش از 2 میلی متر در کنار صفحه قرار ندهید. درج عمیق تر از 2 میلی متر می تواند به مجموعه نور پس زمینه ، ال سی دی یا صفحه لمسی آسیب برساند.

قدم چهارم

iOpener را دوباره گرم کرده و دوباره اعمال کنید. در مراحل تعمیر مراقب باشید که iOpener بیش از حد گرم نشود. قبل از گرم کردن مجدد iOpener همیشه حداقل ده دقیقه صبر کنید. بگذارید چند دقیقه بماند تا دوباره لبه سمت چپ iPad گرم شود.

قدم پنجم

ابزار دوم را در کنار اولین ابزار قرار داده و آن را در امتداد لبه iPad پایین بکشید و در حین حرکت چسب را آزاد کنید. در تمام مراحل دیگر ، اگر در برابر شیشه های کشویی زیر شیشه مقاومت قابل توجهی پیدا کردید ، بخشی را که روی آن کار می کنید متوقف کرده و دوباره گرم کنید. اعمال فشار بیش از حد با ابزار می تواند باعث شکستن شیشه شود.

قدم ششم

حرکت به سمت پایین ال سی دی را ادامه دهید تا چسب آزاد شود. اگر ابزار بازکردن در چسب گیر کرد ، “ابزار” را در کنار iPad قرار دهید ، و آزاد کردن چسب را ادامه دهید.

قدم هفتم

اولین ابزاری را که در آن قرار داده اید برداشته و به سمت گوشه بالای iPad بکشید.

قدم هشتم

iOpener را دوباره گرم کنید و آن را در لبه بالایی iPad ، روی دوربین جلو قرار دهید. در مراحل تعمیر مراقب باشید که iOpener بیش از حد گرم نشود. قبل از گرم کردن مجدد iOpener حداقل ده دقیقه صبر کنید. اگر iOpener انعطاف پذیر دارید ، می توانید آن را خم کنید تا هم گوشه بالا سمت چپ و هم لبه بالایی آن همزمان گرم شود.

قدم نهم

پیک را در گوشه بالا سمت چپ iPad بلغزانید تا چسب جدا شود.

قدم دهم

 ابزار را در امتداد لبه بالایی iPad قرار دهید ، درست قبل از رسیدن به دوربین متوقف شوید. هنگامی که به دوربین جلوی دوربین می رسید ، ابزار را کمی بیرون آورده و به کشیدن آن از لبه بالایی ادامه دهید. از کشیدن پیک روی دوربین جلو خودداری کنید ، زیرا ممکن است چسب را روی لنز بمالید یا به دوربین آسیب برسانید. مراحل زیر به طور دقیق نحوه جلوگیری از ایجاد مزاحمت در دوربین جلو را بیان می کند.

قدم یازدهم

پیک را در امتداد لبه بالایی iPad قرار دهید ، درست قبل از اینکه به دوربین برسید. از کشیدن پیک روی دوربین جلو خودداری کنید ، زیرا ممکن است چسبیده شود روی لنز یا به دوربین آسیب برساند. مراحل زیر به طور دقیق باعث جلوگیری از ایجاد مزاحمت در دوربین جلو بیان میشوند.

قدم دوازدهم

پیک را بیشتر در iPad قرار دهید و آن را از دوربین به سمت گوشه بکشید.

قدم سیزدهم

سه پیک پلاستیکی را در گوشه های iPad قرار دهید تا از چسبیدن دوباره چسب تاچ ال سی دی جلوگیری شود. iOpener را مجدداً گرم کنید و آن را در قسمت طولانی باقیمانده iPad – در امتداد دکمه های تنظیم صدا و قفل قرار دهید.

قدم چهاردهم

پیک جدیدی را وارد کنید و آن را به لبه سمت راست iPad بلغزانید و در حین حرکت چسب را آزاد کنید.

قدم پانزدهم

به کشیدن قسمت انتخابی دهانه لبه سمت راست iPad ادامه دهید و در صورت لزوم با استفاده از iOpener لبه را دوباره گرم کنید. مراقب باشید که در گوشه پایین سمت راست خیلی عمیق نباشید ، در غیر اینصورت ممکن است به کابل ال سی دی آسیب برساند.

قدم شانزدهم

پیک را در جای خود بگذارید و iOpener را دوباره گرم کنید. به یاد داشته باشید که iOpener را بیش از حد گرم نکنید – بیش از هر ده دقیقه یکبار. iOpener دوباره گرم شده را در انتهای دکمه هوم iPad قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند تا چسب زیر شیشه نرم شود.

قدم هفدهم

یک پیک جدید را در گوشه پایین سمت راست ال سی دی ، زیر آخرین ابزار بازشو که برای برش لبه سمت راست استفاده کردید ، وارد کنید. ابزار جدید را در گوشه پایین سمت راست دستگاه بچرخانید.

قدم هجدهم

پیک را از گوشه پایین سمت راست در امتداد لبه پایین دستگاه قرار دهید. تقریباً نیم اینچ از دکمه هوم متوقف شوید.

قدم نوزدهم

ابزار نهایی را در گوشه پایین سمت چپ iPad ، دقیقاً زیر مورد موجود قرار دهید.

قدم بیستم

ابزار را به لبه پایین سمت چپ iPad بکشید.

قدم بیست و یکم

کشیدن ابزار را در لبه سمت چپ پایین ال سی دی به سمت مرکز iPad ادامه دهید ، تا اینکه تقریباً نیم اینچ از دکمه هوم فاصله داشته باشد.

قدم بیست و دوم

دو پیک را در لبه بالایی iPad پیچ و تاب کنید تا آخرین ماده چسبی که اتصال ال سی دی را در جای خود قرار داده است ، شکسته شود. ال سی دی را از لبه بالایی بلند کنید تا دستگاه باز شود.

قدم بیست و سوم

برای جلوگیری از فشار دادن کابل ها ، ال سی دی را عمود بر بدنه iPad نگه دارید تا جدا شود. چهار پیچ فیلیپس 1.2 میلی متری را بر روی براکت اتصال باتری / ال سی دی بردارید.

قدم بیست و چهارم

براکت کابل باتری / ال سی دی را بردارید.

قدم بیست و پنجم

هنگام جدا كردن هر كانكتور پرس از مادربرد ، حتما كانكتور را مستقیماً به سمت بالا بردارید تا از پاره شدن سوكت از برد جلوگیری شود. با استفاده از نوک تخت spudger اتصال باتری را از سوکت آن روی مادربرد جدا کنید. کابل روبان اتصال باتری را کمی خم کنید تا از برقراری تماس و شارژ iPad جلوگیری کند.

قدم بیست و ششم

از انتهای نوک تیز spudger استفاده کنید تا اتصال داده ال سی دی را از سوکت آن روی مادربرد جدا کنید. با استفاده از انتهای نوک تیز spudger اتصال کابل دیجیتایزر را از سوکت آن روی مادربرد جدا کنید. هنگام اتصال مجدد این موارد ، از یک انتهای اتصال به سر دیگر فشار دهید. اگر وسط اتصال را فشار دهید ، ممکن است آن را خم کنید ، باعث آسیب دیدگی یا اتصال ضعیف می شود.

قدم بیست و هفتم

ال سی دی را بردارید. برای نصب مجدد آن ، باید چسب ال سی دی را تعویض کنید. برای استفاده مجدد از چسب ال سی دی و استفاده مجدد از دستگاه ، از راهنمای برنامه چسب ال سی دی ما استفاده کنید.

قدم بیست و هشتم

با استفاده از نوک تیز spudger فلت نگهدارنده را روی سوکت ZIF دکمه هوم بالا ببرید.

قدم بیست و نهم

با استفاده از پنس سرکج کابل روبان دکمه هوم را از پریز ZIF جدا کنید. لایه برداری کابل روبان را تا قسمت محافظ EMI ادامه دهید.

قدم سی ام

با استفاده از پنس ماژول سخت افزاری کنترل دکمه هوم را از ال سی دی بلند کنید.

قدم سی و یکم

برای ادامه جدا کردن کابل روبان دکمه هوم از ال سی دی ، از یک پیک بازکردن استفاده کنید. اگر از ابزارهای فلزی برای جدا کردن این کابل استفاده می کنید ، ممکن است شیشه iPad را خراشیده و مقداری رنگ از بین ببرید.

قدم سی و دوم

با استفاده از یک پیک پلاستیکی ، براکت دکمه هوم را از ال سی دی خارج کنید. هنگام تعویض این براکت ، توصیه می شود که از نوار باند بالا برای محکم کردن آن استفاده کنید.

قدم سی و سوم

iOpener را گرم کنید و آن را روی لبه پایین تاچ ال سی دی قرار دهید تا چسب نگهدارنده دکمه هوم در محل نرم شود.

قدم سی و چهارم

دکمه هوم توسط یک واشر لاستیکی ظریف که به ملایمت به ال سی دی چسبیده است ، در جای خود نگه داشته می شود. دکمه هوم را به آرامی به سمت بالا و خارج از ال سی دی فشار دهید تا واشر از صفحه جلو جدا شود. مراقب باشید واشر را از نقطه پاره شدن آن عبور ندهید. اگر چسب به اندازه کافی گرم شود ، با کمی فشار از ال سی دی جدا می شود.

قدم سی و پنجم

دکمه هوم را بردارید.

قدم سی و ششم

قسمت تعویض و ال سی دی اصلی خود را با دقت بررسی کنید تا از مطابقت با آنها مطمئن شوید. صفحه جایگزین شما ممکن است حسگر خواب / بیداری را که برای استفاده از Smart Cover لازم است ، نداشته باشد. شش پد لحیم کاری را از پایین سمت چپ ال سی دی بردارید تا کابل نصب سنسور برداشته شود.

منبع: iFixit

Avatar photo
سلام من امیر علی ام از سال ۹۸ توی حوزه ی سئو و تولید محتوا مشغول به کار شدم… وبسایت آی فیکس ایت رو ساپورت و پشتیبانی میکنم. محصولاتی که ما تعمیراتش رو براتون میذاریم اکثرا محصولات شرکت اپل مثل گوشی های آیفون ٫ انواع مک بوک ها ٫ انواع آی مک ها ٫ مک مینی و انواع سرفیس های شرکت مایکروسافت و … هستند. اگه دلتون میخواد خودتون تعمیر محصولاتتون رو یاد بگیرید پست های مارو دنبال کنید