از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

تاچ و ال سی دی آیپد ایر مدل WIFI

تاچ و ال سی دی iPad Air Wi-Fi
تاچ و ال سی دی iPad Air Wi-Fi

آموزش تعویض تاچ و ال سی دی iPad Air Wi-Fi

این آموزش صرفا برای تعویض قطعه مربوطه میباشد.
مراحل را به ترتیب و با دقت دنبال کنید.

(این آموزش برای افراد متخصص توصیه میشود،اگر نیاز به تعمیر آیپد خود دارید،کافیست تا با مشاورین ما در مرکز تعمیرات تخصصی سخت افزار تماس بگیرید)

قدم اول

ما به شما توصیه می کنیم قبل از ادامه کار مایکروویو خود را تمیز کنید ، زیرا ممکن است هر نوع وسیله ناخوشایند در قسمت پایین به iOpener گیر کند. iOpener را در مرکز مایکروویو قرار دهید. برای مایکروویو چرخ فلک: اطمینان حاصل کنید که صفحه آزادانه می چرخد. اگر iOpener شما گیر کند ، ممکن است بیش از حد گرم شود و بسوزد.

قدم دوم

iOpener را به مدت سی ثانیه گرم کنید. در طول مراحل تعمیر ، با خنک شدن iOpener ، آن را هر بار برای مدت زمان 30 ثانیه در مایکروویو گرم کنید. مراقب باشید در هنگام تعمیر ، iOpener بیش از حد گرم نشود. گرم شدن بیش از حد ممکن است باعث ترکیدن iOpener شود. اگر iOpener متورم است هرگز آن را لمس نکنید. اگر iOpener هنوز در وسط گرم نیست که بتوان آن را لمس کرد ، قبل از اینکه دوباره گرم شود ، منتظر بمانید تا کمی خنک شود. iOpener که به درستی گرم می شود باید تا 10 دقیقه گرم بماند.

قدم سوم

iOpener را از مایکروویو خارج کنید ، آن را توسط یکی از دو انتهای صاف نگه دارید تا از گرم شدن مرکز جلوگیری کند. iOpener بسیار داغ خواهد بود ، بنابراین هنگام دست زدن به آن مراقب باشید. در صورت لزوم از دستکش فر استفاده کنید.

قدم چهارم

اگر شیشه نمایشگر شما ترک خورده است ، برای جلوگیری از شکستن بیشتر از ضربه زدن به شیشه در حین تعمیر جلوگیری کنید.

چسب نواری شفاف را روی ال سی دی iPad بگذارید تا تمام آن پوشانده شود.

با این کار از ریختن خورده شیشه های تاچ جلوگیری می شود

تمام تلاش خود را بکنید تا بقیه ی مراحل تعویض تاچ آیپد را طبق توضیحات دنبال کنید.

هنگام تعویض تاچ شکسته ی آیپد ممکن است کل صفحه ترک بردارد و شکسته شود.

برای محافظت از چشمان خود از عینک ایمنی استفاده کنید و مراقب باشید که به صفحه LCD آسیب نرسانید.

قدم پنجم

با استفاده از برچسب ، iOpener گرم شده را در کنار iPad در سمت چپ مجموعه دکمه home قرار دهید. اجازه دهید iOpener حداقل یک دقیقه بماند تا چسب نرم شود.

قدم ششم

در حالی که iPad از بیرون یکنواخت به نظر می رسد ، اجزای ظریف زیر شیشه جلو وجود دارد. برای جلوگیری از آسیب دیدگی ، فقط در مناطقی که در هر مرحله توصیف می شوند گرما بگیرید. همانطور که دستورالعمل ها را دنبال می کنید ، مراقبت ویژه کنید تا از آسیب رسیدن به زمینه های زیر جلوگیری کنید: دوربین جلویی آنتن ها کابل ها

قدم هفتم

با احتیاط یک فنجان مکش را تا نیمه از طرف گرم شده قرار دهید. مطمئن شوید که فنجان کاملاً روی صفحه صاف است تا مهر و موم محکمی داشته باشید. در حالی که آیپد را با یک دست پایین نگه داشته اید ، مکش را به سمت بالا بکشید تا شیشه تاچ و ال سی دی را از قاب پشتی دستگاه کمی جدا کنید. اگر صفحه iPad شما به شدت ترک خورده است ، پوشاندن آن با یک لایه صاف از نوار بسته بندی شفاف ممکن است به چسبیدن کاسه مکش کمک کند. در روش دیگر ، از یک قطعه نوار محکم (مانند نوار چسب) استفاده کنید و آن را به صورت دسته درآورید.

قدم هشتم

یک پیک پلاستیکی آبی رنگ را در شکاف باز شده توسط ساکشن قرار دهید. ابزار پلاستیکی را عمیق تر از لبه سیاه در کنار صفحه قرار ندهید. قرار دادن بیش از حد پیک می تواند به LCD آسیب برساند. میله پلاستیکی کاسه مکش را بکشید تا درز خلا release آزاد شود و فنجان مکش را از ال سی دی خارج کنید.

قدم نهم

iOpener را دوباره گرم کرده و جایگزین کنید. در مراحل تعمیر مراقب باشید که iOpener بیش از حد گرم نشود. قبل از گرم کردن مجدد iOpener همیشه حداقل ده دقیقه صبر کنید.

قدم دهم

ابزار دوم را در کنار اولین ابزار قرار داده و ابزار را در امتداد لبه iPad پایین بکشید و در حین حرکت چسب را آزاد کنید.

قدم یازدهم

حرکت به سمت پایین ال سی دی را به سمت پایین ال سی دی ادامه دهید تا چسب آزاد شود. اگر ابزار باز در چسب گیر کرد ، “ابزار” را در کنار iPad قرار دهید ، و آزاد کردن چسب را ادامه دهید.

قدم دوازدهم

اولین ابزاری را که در آن قرار داده اید برداشته و به سمت گوشه بالای iPad بکشید. اگر می توانید انتهای دهانه را از طریق شیشه جلو ببینید ، وحشت نکنید – فقط کمی آن را بیرون بیاورید. به احتمال زیاد همه چیز خوب خواهد بود ، اما سعی کنید از این کار جلوگیری کنید زیرا ممکن است چسب در قسمت جلوی LCD قرار گیرد که تمیز کردن آن دشوار است.

قدم سیزدهم

iOpener را دوباره گرم کنید و آن را در لبه بالایی iPad ، روی دوربین جلو قرار دهید. در مراحل تعمیر مراقب باشید که iOpener بیش از حد گرم نشود. قبل از گرم کردن مجدد iOpener حداقل ده دقیقه صبر کنید. اگر iOpener انعطاف پذیر دارید ، می توانید آن را خم کنید تا هم گوشه بالا سمت چپ و هم لبه بالایی آن همزمان گرم شود.

قدم چهاردهم

ابزار باز کننده را در گوشه بالا سمت چپ iPad قرار دهید تا چسب جدا شود.

قدم پانزدهم

ابزار پلاستیکی را در امتداد لبه بالایی iPad قرار دهید ، درست قبل از رسیدن به دوربین متوقف شوید. تصویر سوم نشان می دهد که دوربین جلو و محفظه در iPad کجاست. از کشیدن ابزار بازکن بر روی دوربین جلویی خودداری کنید ، زیرا ممکن است چسب را روی لنز بمالید یا به دوربین آسیب برسانید. مراحل زیر به طور دقیق نحوه جلوگیری از ایجاد مزاحمت در دوربین جلویی را شرح می دهد.

قدم شانزدهم

ابزار را کمی بیرون بکشید و نوک آن را به آرامی در قسمت بالای دوربین جلوی لبه بالایی بکشید.

قدم هفدهم

ابزار اولیه را در iPad کمی جلوتر از دوربین جلوی دستگاه بگذارید. ابزار دوم را در سمت چپ دوربین قرار دهید و سپس آن را به گوشه iPad بکشید تا برش چسب آن لبه به پایان برسد.

قدم هجدهم

ابزار قبلی را بیشتر در iPad قرار دهید و آن را از دوربین به سمت گوشه بکشید.

قدم نوزدهم

سه ابزار را در گوشه های iPad قرار دهید تا از چسبیدن دوباره چسب تاچ ال سی دی جلوگیری شود. iOpener را دوباره گرم کنید و آن را در سمت دیگر iPad – در امتداد دکمه های تنظیم صدا و قفل قرار دهید.

قدم بیستم

ابزار را در گوشه بالا سمت راست iPad بلغزانید و چسب را در آنجا آزاد کنید. این ابزار را در محل خود بگذارید تا چسب از بین نرود و خود را آب بندی کند و برای مرحله بعدی ابزار جدیدی را بدست آورید.

قدم بیست و یکم

یک ابزار جدید باز کنید و آن را به وسط لبه سمت راست iPad بلغزانید و در حین حرکت چسب را آزاد کنید. کابل های نمایشگر تقریباً در نیمه راه پایین iPad قرار دارند. با پایین آوردن 4.5 ~ اینچ از پایین iPad ، کشیدن ابزار را متوقف کنید.

قدم بیست و دوم

ابزار های باز را در جای خود بگذارید و iOpener گرم شده را در انتهای دکمه هوم iPad قرار دهید.

قدم بیست و سوم

ابزار پایین سمت چپ را به گوشه پایین سمت چپ بکشید تا چسب آن گوشه بریده شود. ابزار را در گوشه بگذارید. ابزار را از iPad حذف نکنید. تصویر سوم دو آنتن و حفره دکمه هوم را در حروف کوچک iPad نشان می دهد. مراحل زیر شما را راهنمایی می کند که کجا باید حساس شوید تا از آسیب رسیدن به این اجزا جلوگیری شود. فقط درصورت استفاده از گرما و گرگرفتگی استفاده کنید.

قدم بیست و چهارم

ابزار را از آخرین مرحله در جای خود بگذارید تا از آب بندی مجدد چسب جلوگیری شود. با یک ابزار جدید ، به آرامی بر روی آنتن سمت چپ برش دهید ، قبل از دکمه هوم متوقف شوید. فقط ابزار را از لبه بیرونی به سمت مرکز iPad بلغزانید. ابزار را به سمت لبه خارجی منتقل نکنید ، زیرا حرکت در این جهت ممکن است به آنتن آسیب برساند. اگر باید بیش از یک بار ابزار را روی قسمت پایین بکشید ، آن را برداشته و دوباره در لبه خارجی قرار دهید و به داخل بکشید. قبل از حرکت کار را انتخاب کنید.

قدم بیست و پنجم

ابزار جدیدی انجام دهید و آن را به سمت راست ابزار قبلی بریزید. روی دکمه صفحه اصلی و آنتن سمت راست بکشید و فقط از نوک آن برای از بین بردن چسب استفاده کنید.

قدم بیست و ششم

با شل شدن چسب ، اکنون می توانید ابزار را در گوشه سمت راست وارد کنید. ابزار را به سمت چپ بلغزانید و فقط کمی از دکمه Home متوقف شوید. درست مانند آنتن سمت چپ ، فقط از لبه خارجی به سمت مرکز اسلاید کنید. برگشت این جهت ممکن است به آنتن آسیب برساند.

قدم بیست و هفتم

iOpener را دوباره در قسمت کنترل میزان صدا iPad گرم و دوباره اعمال کنید.

قدم بیست و هشتم

در این مرحله بسیار مراقب باشید. وقت بگذارید و اطمینان حاصل کنید که چسب گرم و نرم است و تمام چسب ها را با یک ابزار باز کرده اید. از توقف و گرم شدن مجدد نترسید. در کنار iPad مقابل کنترل میزان صدا ، باید پد پلاستیکی داشته باشید که در هر گوشه قرار داشته باشد. ابزار ها را بچرخانید تا شیشه کمی بلند شود ، آخرین چسب را در امتداد لبه کابل نمایش جدا کنید. اگر با مقاومت قابل توجهی روبرو شدید ، ابزار ها را در جای خود بگذارید ، دوباره گرم کنید و iOpener را دوباره در مناطق مشکل دار اعمال کنید.

قدم بیست و نهم

به آرامی به بلند کردن شیشه ادامه دهید تا چسب در امتداد لبه کابل نمایشگر بیشتر جدا شود.

قدم سی ام

در حالی که از شیشه تاچ ال سی دی پشتیبانی می کنید ، برای برش آخرین چسب از ابزار باز استفاده کنید. بسیار مراقب باشید که هیچ یک از کابلهای صفحه را برش ندهید و آسیب نبیند.

قدم سی و یکم

پس از جدا شدن همه چسب ها ، شیشه جلویی را مانند صفحه ای از کتاب باز کرده و روی فضای کار خود قرار دهید. در هنگام مونتاژ مجدد ، بقایای چسب را از روی قاب (و اگر شیشه جلو را در صورت استفاده مجدد از آن استفاده کنید) با الکل ایزوپروپیل تمیز کنید و چسب را با استفاده از راهنمای استفاده از چسب ال سی دی و نوارهای چسب از قبل برش خورده ، جایگزین کنید. در هنگام مونتاژ آسان است که یک کابل فلکس بین شیشه جلو و قاب iPad خراب شود. مراقب کابلهای فلکس باشید و مطمئن شوید که آنها به آرامی زیر قاب جمع شده و قفل می شوند. اگر چین های یک کابل فلکس کاملاً صاف فشرده شود ، ممکن است صدمه ببیند که قابل تعمیر نیست.

قدم سی و دوم

نوارهایی را که پیچ های LCD را مبهم می کند بردارید.

قدم سی و سوم

پیچ های فیلیپس زیر را که LCD را محکم می کند باز کنید. 

سه پیچ 4.0 میلی متری یک پیچ 4.8 میلی متری.

قدم سی و چهارم

سعی نکنید LCD را کاملاً بردارید. در انتهای دکمه هوم هنوز توسط چندین کابل به iPad متصل شده است. فقط از انتهای دوربین جلو بلند شوید. از انتهای صاف یک spudger استفاده کنید تا LCD را از محفظه خارج کنید تا آن را با انگشتان خود بگیرید. iPad LCD را مانند صفحه ای از کتاب برگردانید ، در نزدیکی دوربین بلند شوید و آن را از انتهای دکمه صفحه اصلی قاب پشتی دستگاه برگردانید. هنگام ورق زدن نمایشگر ، ملایم باشید و کابل های LCD را زیر نظر داشته باشید. LCD را روی صورت خود بگذارید تا به کابلهای نمایشگر دسترسی داشته باشد. LCD را روی یک سطح نرم ، تمیز و بدون پرز تنظیم کنید.

قدم سی و پنجم

پیچ فیلیپس 2.3 میلی متری رابط اتصال باتری را به مادربرد بردارید. برای کاهش خطر اتصال کوتاه ، می توانید یک مسدود کننده باتری یا یک ابزار باز شده برای باز کردن باتری وارد کنید. هنگام جدا کردن باتری با استفاده از مسدود کننده باتری ، بسیار مراقب باشید. تماس باتری به راحتی خراب می شود و در نتیجه صدمات جبران ناپذیری ایجاد می شود. مسدود کننده باتری را در زیر قسمت اتصال باتری مادربرد بلغزانید و در حین کار آن را در جای خود بگذارید.

قدم سی و ششم

سه پیچ 1.4 میلی متری فیلیپس را از براکت کابل نمایشگر باز کنید.

قدم سی و هفتم

از انتهای صاف یک spudger استفاده کنید تا به آرامی از مادربرد براکت کابل ال سی دی را خم کنید. رابط کابل نمایشگر به قسمت زیرین براکت چسبیده است ، بنابراین اسپادگر را زیاد به زیر براکت فشار ندهید ، زیرا ممکن است به اتصال آسیب برساند.

قدم سی و هشتم

LCD را بردارید.

قدم سی و نهم

هر نوار رابط اتصال کابل روبان دکمه هوم را بردارید.

قدم چهل

با استفاده از انتهای صاف spudger زبانه رابط کابل روبان دکمه home را به سمت بالا بچرخانید. کابل روبان دکمه Home را با دقت از اتصال ZIF به صورت افقی بیرون بیاورید.

قدم چهل و یکم

با استفاده از انتهای صاف spudger یا ناخن انگشت خود ، دو کانکتور کابل تاچ را با دقت از پریزهای آنها به سمت بالا خارج کنید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به iPad خود ، فقط روی اتصالات خود را گم کنید ، نه در سوکت روی مادربرد.

قدم چهل و دوم

کابل روبان دکمه هوم را با احتیاط از روی چسبی جدا کنید که آن را به قاب پشت دستگاه نگه دارد.

قدم چهل و سوم

ال سی دی را بردارید. در هنگام نصب مجدد ، گرد و غبار یا اثر انگشت را از داخل نصب تاچ ال سی دی پاک کنید تا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر با ال سی دی جدید خود با مشکلات ورودی لمس “شبح” یا “شبح” مواجه هستید ، با افزودن لایه ای از نوار عایق بسیار نازک مانند نوار کاپتون (پلی ایمید) به قسمت های برجسته پشت پنل ، این مشکل قابل حل است. پنل های iFixit از عایق بندی مناسبی برخوردار هستند و نیازی به افزودن نوار نیست. بدون عایق بندی مناسب ، این مناطق تاچ می توانند در برابر سایر اجزا components زمین قرار بگیرند و باعث اختلال در عملکرد لمس شوند. این عایق با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست و با نوارهای مانع کننده گرد و غبار کف موجود در بسیاری از iPad ها متفاوت است.

منبع: iFixit

Avatar photo
سلام من امیر علی ام از سال ۹۸ توی حوزه ی سئو و تولید محتوا مشغول به کار شدم… وبسایت آی فیکس ایت رو ساپورت و پشتیبانی میکنم. محصولاتی که ما تعمیراتش رو براتون میذاریم اکثرا محصولات شرکت اپل مثل گوشی های آیفون ٫ انواع مک بوک ها ٫ انواع آی مک ها ٫ مک مینی و انواع سرفیس های شرکت مایکروسافت و … هستند. اگه دلتون میخواد خودتون تعمیر محصولاتتون رو یاد بگیرید پست های مارو دنبال کنید