از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

تخمین قیمت دوربین

محاسبه آنلاین قیمت دوربین عکاسی

 • 1. چگونه دوربین عکاسی و فیلمبرداری خود را به بالاترین قیمت بفروشیم؟

  در فرایند قیمت دوربین های کارکرده سلامت قطعات دوربین بسیار مهم است.توصیه میکنیم در صورت خرابی هریک از قطعات دوربین (ال سی دی ،باتری و...) ابتدا اقدام به تعویض آن ها نمایید تا بتوانید دوربین خود را با بالاترین قیمت بفروش برسانید.

 • 2. تخمین قیمت دوربین کارکرده چگونه انجام میشود؟

  سیستم تخمین قیمت دوربین بر اساس قیمت روز دوربین و عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن مشخص میشود.

 • 3. آیا با قیمت اعلام شده در موتور تخمین دوربین iFixit میتوانم دوربین خود را بفروشم و یا خریداری کنم؟

  بله، از آنجا که موتور تخمین قیمت دوربین iFixit مطابق با شرایط بازار طراحی شده،قیمت های اعلامی نزدیک ترین قیمت به شرایط معامله میباشد.علاوه بر این شما میتوانید با استفاده از سرویس های زیر اقدام به معامله دوربین خود نمایید.

  • کارشناسی دوربین
  • فروش دوربین
  • خرید دوربین

 • 4. چگونه میتوانیم دوربین خود را دقیق تر قیمت گذاری کنیم؟

  توصیه میکنیم تا تمامی مقادیر مشخص شده در فرم بالا را به درستی تکمیل نمایید

سرویس تخمین قیمت دوربین 

چه خریدار دوربین  باشید و یا فروشند،اطلاع یافتن از قیمت دوربین کارکرده همیشه یک چالش دشوار میباشد.از آن جا که خرید و فروش دوربین عکاسی و فیلمبرداری نیاز به تخصص و دانش دارد و در بسیاری از مواقع کاربران نمیتوانند به درستی از قیمت دوربین عکاسی کارکرده،اطلاع پیدا کنند،ما در وب سایت iFixit با راه اندازی سرویس تخمین قیمت دوربین عکاسی و فیلمبرداری به کمک کاربران آمده ایم.

سرویس تخمین قیمت دوربین عکاسی و فیلمبرادی چیست؟

شما به کمک این سرویس که به شکل آنلاین و حضوری ارائه میشود،میتوانید از قیمت دوربین کاکرده خود مطلع شوید و دیگر هنگام خرید دوربین کارکرده و یا فروش دوربین کارکرده نگران قیمت گذاری صحیح نباشید.شما میتوانید با تکمیل فرمی که در بالای صفحه آمده از قیمت حدودی دوربین دست دوم خود مطلع شوید.علاوه بر این میتوانید با رزرو وقت اقدام به کارشناسی دوربین عکاسی و فیلمبرداری نمایید.

نحوه محاسبه قیمت دوربین عکاسی و فیلمبرداری کاکرده در سرویس تخمین قیمت دوربین

از آنجا که محاسبه قیمت دوربین کار پیچیده ای است،قصد داریم تا ابتدا شما را با عوامل تاثیر گذار در قیمت گذاری دوربین کارکرده آشنا کنیم.

برند دوربین

اولین موضوعی که در قیمت گذاری دوربین دست دوم موثر است،برند دوربین میباشد.اگر برند دوربین شما در حال حاضر در کشور و یا شهر شما دارای نمایندگی و خدمات پس از فروش است،این خود نکته ای مثبت در فرایند قیمت گذاری محسوب میشود.

مدل دوربین

مهم ترین و شاید اصلی ترین مورد در این فرایند،مدل دوربین است.چرا که بر اساس مدل دوربین میتوان به اطلاعات سخت افزاری دوربین یا همان کانفیگ سخت افزاری دوربین،سال تولید دوربین،امکانات،قابلیت ها و… رسید.

عمر مفید شاتر

یکی از مهم ترین عوامل در قیمت گذاری دوربین های کارکرده ( به طور ویژه برای دوربین های عکاسی ) بررسی عمر مفید شاتر میباشد.از آنجا که هر دوربین بسته به مدل و برند دارای عمر مفید شاتر میباشد و بعد از آن عکاسی با دوربین امکان پذیر نیست،در نتیجه هر چه تعداد این مقدار کمتر باشد سلامت دوربین در وضعیت بهتری قرار دارد.بهتر است در هنگام خرید دوربین کاکرده حتما این مقدار را بررسی کنید.

وضعیت ظاهری دوربین

یکی دیگر از موارد تاثیر گذار در تخمین قیمت دوربین دست دوم،وضعیت ظاهری دوربین میباشد.اگر وضعیت ظاهری دوربین شما مناسب نباشد ممکن است قیمت دوربین شما را کمی کاهش دهد.

وضعیت سلامت سخت افزار دوربین

اگر سخت افزار دوربین شما دچار خرابی باشد،میتواند باعث کاهش قیمت دوربین شما شود.منظور از سلامت سخت افزار دورربین میتوان به سلامت لنز،باتری،اجزاء مختلف بدنه و… اشاره کرد.

وضعیت جعبه و لوازم جانبی

اگر دوربین شما دارای جعبه،شارژر و سایر لوازم جانبی فابریک دستگاه میباشد،میتواند در فرایند تخمین قیمت باعث افزایش قیمت دوربین شما باشد.علاوه بر این در فرایند خرید و فروش دوربین حتما از فروشنده تقاضا کنید تا جعبه دوربین را به شما تحویل دهد.

راهنما استفاده از سرویس تخمین قیمت دوربین

ابتدا اطلاعات مورد نظر مانند مدل،سال،برند،میزان آسیب دیدگی و وضعیت سلامت سخت افزار دوربین را از طریق فرم تکمیل نمایید.
سپس سیستم ظرف چند ثانیه بازه قیمت تخمینی را به شما پیشنهاد میدهد.
این بازه قیمت به ۳ قسمت تقسیم میشود.