از تعمیر تا تامین قطعات سخت افزار را از ما بخواهید...

ارتقا مک بوک | ارتقا هارد و رم مک بوک

  اگر مدل مک بوک و یا آی مک شما قدیمی باشد، حتما با مشکلاتی مانند کند شدن و هنگ کرد آن  مواجه شده اید.در قدم اول حتما فروش مک بوک یا آی مک خود و یا معاوضه آن با مدل جدید تر فکر میکنید.هرچند این هم راه حلی است اما بهترین گزینه نیست.
  شاید تا چند سال پیش یکی از مواردی که در هنگام خرید مک بوک به شما اعلام میشد،محدودیت در ارتقاء سخت افزار این دستگاه ها بود.
  اما بعد از مدتی کارشناسان تعمیرات سخت افزار راهی برای ارتقاء برخی از سخت افزار های دستگاه های آی مک و مک بوک پیدا کردند.با این وجود دیگر نیاز به خرید مدل جدید مک بوک ندارید.
  هرچند اپل این موضوع را برای دستگاه های مک بوک و آی مک به طور رسمی تایید نکرده اما با توجه به مطلبی که در صفحه پشتیبانی مک پرو بیان کرده میتوان این موضوع را تایید کرد که با رعایت نکاتی میتوان برخی از قطعات مک بوک،آی مک و مک پرو را ارتقاء داد.

  ارتقاء مک بوک، آی مک،مک پرو

  شاید تا چند ماه گذشته این امکان برای همه کاربران مک بوک فراهم نبود تا بتوانند مک بوک یا آی مک خود ار ارتقاء دهند،خوش بختانه ما در iFixit برای اولین بار در ایران با استفاده از روشی جدید این امکان را فراهم کرده ایم تا بتوانیم همه مدل های مک بوک را ارتقاء دهیم.

  ارتقاء سخت افزار مک بوک؛ ارتقاء هارد ، ارتقاء رم ،ارتقاء کارت گرافیک 

  یکی از مشکلاتی که مک بوک های قدیمی با آن همراه هستند کم بودن میزان حافظه رم و هارد میباشد.
  از طرفی ارائه آپدیت های جدید سیستم عامل و برنامه ها باعث شده تا بیشتر این فضا درگیر سیستم عامل یا چند برنامه شود و دیگر توانی برای پردازش و یا اجرا سایر برنامه ها وجود نداشته باشد.
  از جمله مشکلاتی که کم بودن میزان رم یا هارد دستگاه میتواند برای شما ایجاد کند میتوان به موارد زیر اشاره کرد

  • بستن خودکار برنامه ها هنگام اجرا
  • بستن خودکار برنامه ها هنگام کار با آن ها
  • بروز خطا مربوط به اجرا نشدن برنامه ها
  • کند شدن سیستم
  • نصب نشدن برنامه های جدید
  • زود خالی شدن شارژر دستگاه

  از این رو اگر قصد دارید تا برای همیشه از شر این مشکلات خلاص شوید بهترین راه ارتقاء رم و هارد مک بوک میباشد.

  کدام قطعات مک بوک و قابل ارتقاء هستند؟

  به طور کلی در برخی از مدل های مک بوک میتوانیم هارد و رم آن ها را ارتقاء دهیم.
  دقت کنید این موضوع در همه مدل های مک بوک قابل انجام نیست و به مدل و سال ساخت دستگاهتان ارتباط دارد.
  مشکلاتی که در بالا به آن اشاره کردیم بعد از ارتقاء هارد و رم به سادگی حل میشوند و شما میتوانید به راحتی با دستگاه خود کار کنید.

  در برخی موارد نیز امکان ارتقاء کارت گرافیک مک بوک نیز وجود دارد.از آنجایی که ساختار سخت افزار مک بوک ها بسته به سال ساخت آن ها متفاوت است و اپل نیز از تکنولوژی های مختلفی در تولید برد و چیپ ست های این دستگاه ها استفاده میکند،بهترین گزینه مشاوره با متخصصین سخت افزار میباشد.
  آن ها به شما میگویند که بر اساس مدل لپ تاپ اپل خود،کدام قطعات قابل ارتقاء میباشند.

  آیا ارتقاء مک بوک به دستگاه آسیب نمیرساند؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت،خیر بدون هیچ گونه نگرانی میتوانید این کار را انجام دهید.برای اطمینان بیشتر توصیه میکینم تا این کار توسط متخصصان سخت افزار صورت بگیرد.

  دقت کنید ارتقاء سخت افزار مک بوک با سایر لپ تاپ ها متفاوت است،از این رو هر مرکز یا فردی توانایی انجام این تغیرات را ندارند.توصیه ما به شما مراجعه به مراکز معتبر تعمیرات سخت افزار میباشد.

  توجه کنید در برخی از مدل های مک بوک و آی مک شما میتوانید از هارد های SSD استفاده کنید.
  این موضوع به افزایش سرعت دستگاه شما بسیار کمک میکند.

  نصب هارد SSD روی مک بوک

  یکی از مواردی که در ارتقا سخت افزار مک بوک انجام میشود،تعویض هارد مک بوک میباشد،از این رو بجای هارد های قدیمی یا اصطلاحا HDD از حافظه های SSD استفاده میکنند.

  بهترین هارد های SSD برای مک بوک

  به طور کلی هر مدل از حافظه SSD که در بازار موجود باشد میتواند مورد استفاده قرار بگیرد،اما توصیه ما به شما استفاده از برند های معتبر میباشد.

  این برند ها بهترین گزینه از نظر کیفیت و قیمت میباشد.

   

  ارتقا کارت گرافیک مک بوک

  در گذشته بسیاری از مک بوک ها کارت گرافیک مجزا داشتند،به طوری که میتوانستید بسته به مدل و پشتیبانی دستگاهتان آن را تا حدی ارتقاء دهید،اما امروز و در مدل های جدید تر این موضوع کمی فرق کرد و دیگر خبری از کارت گرافیک نیست و به جای آن اپل از چیپ گرافیک در طراحی مادربرد استفاده کرد.با این وجود نیز میتوان با توجه به مدل و شماتیک برد دستگاه،کارت گرافیک را نیز ارتقاء داد

  ارتقا مک بوک چگونه انجام میشود؟

  در ابتدا دستگاه شما توسط کارشناسان ما بررسی میشود و بسته به درخواست شما هارد،رم و کارت گرافیک آن تا جای ممکن افزایش پیدا میکند.

  توصیه ما به شما این است حتما از کلیه اطلاعات خود بکاپ(نسخه پشتیبان) تهیه کنید.

  در قدم اول دستگاه شما باز میشود و هارد آن خارج میشود.در برخی مدل ها برای نصب هارد جدید نیاز است تا با کمک یک تبدیل این تغیر صورت بگیرد(شما میتوانید لیست تبدیل هارد مک بوک را در فروشگاه iFixit مشاهده کنید)

  بیشتر بخوانید : مشاهده قیمت هارد مک بوک